Z miłości do awokado. Zaglądamy do restauracji Avocado Gang

To pierwszy lokal w Pradze, w którym wszystko kręci się wokół awokado. Projekt Avocado Gamg powstał w pracowni Mimosa architekti.

Restauracja Avocado gang znajduje się przy ulicy Křižíkova 72 w stolicy Czech. W środku architekci zaprojektowali liczący ponad 9 metrów długości ogromny stół, przy którym można posiedzieć ze znajomymi lub poznać zupełnie nowych miłośników tego tropikalnego owocu. Przy stole znalazły się 22 kolorowe krzesła, z których doskonale widać to, co dzieje się w otwartej kuchni. 

Wnętrze charakteryzuje stonowana kolorystyka. Architekci postawili na odcienie szarości, które mają być tłem dla kolorowych dodatków i barwnych dań. Nieliczne wymalowane motywy to dzieło dwójki artystów. Jitka Boková oraz Radek Rytina zmienili drewniany blat stołu w swego rodzaju obraz. To również ten duet opracował identyfikację wizualną oraz stworzył charakterystyczne logo lokalu.


Odwiedzając Avocado gang warto spróbować dwóch pozycji, które stały się specjalnością lokalu – guacamole oraz naleśników z awokado z bekonem.

fot. BoysPlayNice (www.boysplaynice.com)

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły