Z miłości do światła. Norweski duet prezentuje kolekcję Say My Name.

Są zakochani w Norwegii. Mieszkają i pracują w kraju surowych krajobrazów, czystych, błękitnych wód, spektakularnych fiordów. Dla twórców marki Northern Norwegia jest idealnym miejscem do życia, pełnym inspirujących doznań, które wpływają na wyobraźnię i wydobywają z człowieka głęboko drzemiące talenty.

Twórcze kontrasty
W debiutanckiej kolekcji Northern znajdziemy między innymi meble i oświetlenie. Twórcza ekspresja projektantów połączona jest z tradycyjnym zapomnianym rzemiosłem, który nadaje produktom Northern wyjątkową, pierwotną estetykę. Kontrasty, to jest coś, w czym marka czuje się swobodnie i tak wyraża swoją wyjątkową twórczość projektową. Pod wieloma względami Northern jest pionierem. Jakość i zaawansowanie technologiczne produktów jest niemal jedyne w swojej kategorii. 

Poszukiwanie ideału
Geneza marki zaczyna się w studiu Northern Lighting, gdzie powstawały nowoczesne oprawy świetlne. Obecnie w ofercie marki znajdziemy bardzo butikowe i autorskie projekty oświetlenia wykonane z zaskakujących materiałów. Odważne. Nowatorskie. Imponują rozmachem projektowym, ale też kunsztem wykonania. 

Dzieło wielu osobowości designu
Aby wykonać lampę z kolekcji Say My Name projektanci Morten & Jonas pojechali aż do Wenecji, ponieważ tylko tam dmuchacze szkła potrafią przetworzyć sporą ilość szkła w pustą kulę. Johanna Forsberg skupił się na efekcie, jaki daje błyszcząca siatka z mosiądzu, z tego niecodziennego materiału powstał gigantyczny abażur lampy z kolekcji Heat. Kolekcja lamp Fold została uformowana z wełnianego materiału, Kyla McCallum pracowała nad projektem oprawy kilka lat, zanim uzyskała niepowtarzalny i zupełnie nowy środek wyrazu. Linia lamp Diva, jest celebracją tradycyjnego norweskiego rzemiosła, autorzy projektu Peter Natedal & Thomas Kalvatn Egset wybrali drewno do wykonania oprawy lampy wiszącej i podłogowej, wyróżnikiem tej kolekcji jest niebywale lekki i egzotyczny charakter. Oryginalna lampa Circle ukształtowana jest ze stali w ciemnoszarym kolorze, Hannakaisa Pekkala nadała jej minimalistyczny, harmonijny kształt, do wnętrza wprowadza porządek, poprzez transparentny kształt integruje się z każdą przestrzenią. 

Czym jest dziś luksus w oświetleniu?
Twórcy stojący za marką Northern postrzegają wnętrze, jako elastyczną i kreatywną przestrzeń, do której tworzą produkty wielofunkcyjne zarówno, jeśli chodzi o styl jak i zastosowanie. Oświetlenie Northern jest synonimem nowoczesnego luksusu. Celem Northern jest ofiarowanie klientom komfortowej przestrzeni, która jest harmonijnym tłem do szczęśliwego życia zgodnie z filozofią Norwegów.

Unikatowa kolekcja oświetlenia i mebli Northern dostępna jest w Pufa Design !