Z odzyskanego plastiku robi domy dla pszczół i ptaków. 

Problem plastiku dotyka każdego zakątka na świecie. W oceanach, morzach, rzekach, czy jeziorze na całym świecie leżą miliony ton plastikowych odpadów, które zanieczyszczają środowisko i niszczą ekosystem. Andrea Mangone z Włoch znalazł sposób, jak oddać naturze to co jej zabraliśmy! 

Back to Nature to zestaw trzech niezależnych produktów wykonanych z plastiku. Surowiec pochodzi z odzyskanych plastikowych butelek i pojemników. Wśród nich znajdziemy karmnik dla ptaków, doniczkę na rośliny, a także wiszącą dom dla owadów, który skradł nasze serca. 


Inspiracją dla Andrea Mangone był cykl życia plastiku. Jak dodaje, większości osób plastik w ogóle nie kojarzy się z naturalnym materiałem. Jest on jednak ściśle związany z naturalnym obrotem materii w przyrodzie – jeżeli nie będziemy go przerywać, plastik może szybko zniknąć z wysypisk śmieci, a my i natura odzyskamy to co zabraliśmy. W ramach projektu Back to Nature powstał karmnik dla ptaków wykonany z plastiku pochodzącego z butelek PET. Elementy wykończenia wykonano z odzyskanych torebek foliowych. Domek dla owadów został zaprojektowany w taki sposób by dać owadom zapylającym suche i osłonięte od wiatru schronienie. Specjalnie wycięte wejście nie tylko pozwala owadom na łatwy dostęp do gniazda, ale również gromadzi wodę, która stanowi wodopój dla owadów. 

Proces odzyskiwania plastiku (HDPE) jest dość prosty. Polega na gromadzeniu plastikowych odpadów, takich jak kartoniki po mleku, zakrętki, czy butelki PET, następnie ich oczyszczeniu i segregacji kolorystycznej. Kolejnym krokiem jest przemiał plastikowego surowca, a następnie wtłoczenie go w odpowiednie formy. 

Kolejnym atutem projektu jest promująca go kampania. Pomysłowe i zabawne hasła sprawiają, że nie można przejść obok nich obojętnie!

źródło: https://andreamangone.com/works/back-to-nature/