Z pasją i tradycją. Poznajcie warszawski salon Fryzjerzy 1909! 

Historia i DNA salonu sięga ponad sto lat wstecz. Warto je znać, ponieważ ich bohaterem i patronem salonu jest Antoni Cierplikowski, jeden z najbardziej uznanych fryzjerów wszech czasów, a jednocześnie nasz rodak, o którym mało kto pamięta! 

Salon fryzjerski zlokalizowany jest w odrestaurowanej z najwyższą dbałością o detal, historycznej kamienicy z 1895 roku w centrum Warszawy. Poza wspaniałym budynkiem i lokalizacji przy ulicy Hożej 42 lokal zachwyca swoim wnętrzem, które jest niebywałym mariażem nowoczesnej myśli projektowej i szacunku do tradycji fryzjerskiego rzemiosła.


 

Marka 1909 upamiętnia epokową pracę oraz fantazję fryzjera Antoniego Cierplikowskiego, który w 1909 roku, w Paryżu, jako pierwszy fryzjer ostrzygł kobietę „na chłopczycę”. Fryzura ta – obok sukienek Coco Chanel – dała początek modowej rewolucji międzywojnia. W salonie 1909 w sposób bezpośredni odwołujemy się do jego wybitnych prac, a także staramy się naturalnie kontynuować zaprezentowany przez niego ponad sto lat temu pomysł na sztukę tego rzemiosła. Zarówno to, czego doświadczą Państwo na fryzjerskim fotelu, jak również cała przestrzeń salonu, utrzymane będą w wysmakowanym stylu – charakterystycznym dla dekady, w której swoje małe dzieła sztuki tworzył we Francji nasz uzdolniony rodak.

Salon 1909 założony został przez parę warszawskich mistrzów fryzjerstwa z wieloletnim doświadczeniem w rzemiośle – Kasię Poniatowską-Miłek i Darka Miłka. Ich atelier 1909 stanowi połączenie współczesnej innowacyjności z nigdy niestarzejącą się klasyką. Patronem salonu został Antoni Cierplikowski – postać, która w czasach, kiedy trudno było stworzyć coś nieszablonowego, wyprzedzającego panujące trendy, postanowiła podjąć się tego zadania i wykreowała zupełnie rewolucyjne, jak na swój czas, uczesanie. 

Podobne motto przyświeca również założycielom 1909. Chcą oni, aby ich salon pogodził piękno i historię rzemiosła z nowoczesnym, postępowym fryzjerstwem.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły