Z widokiem na park: mieszkanie w Poznaniu we włoskim stylu

Właścicielka ma słabość do włoskiego stylu i dobrego designu. Naprzeciw tym oczekiwaniom wyszła architekt Agnieszka Tyma z pracowni Tyma Projekt, która zaprojektowała wnętrze mieszkania tak, by na myśl przywodziło wszystko, co najlepsze w północnej Italii.

Zaczęło się od pierwszego sygnału. Architekt usłyszała, że właścicielka bardzo chciałaby mieć plakat z Brigitte Bardot. Dodatkowo, uwielbia złote dodatki, jednak zdaje sobie sprawę, że z nimi trzeba uważać – ich nadmiar może spowodować dość kiczowaty efekt. Szczerość podczas rozmowy z architektem wnętrz jest szalenie istotna.

Maja ma świetne wyczucie stylu bo jej mama jest stylistką modową i od zawsze lubiła się otaczać pięknymi przedmiotami. Jednak dała nam bardzo dużo swobody i zaufania więc ten projekt powstał bez kompromisów. Właścicielka chciała uzyskać słoneczną, wakacyjną przestrzeń – wyjaśnia architekt Agnieszka Tyma.

Mieszkanie znajduje się na poznańskim Sołaczu. Powstało dla wielbicielki włoskiego stylu, dlatego wnętrze ozdobiły motywy które kojarzymy z tym południowym krajem. W salonie z aneksem kuchennym znajdziemy marmur calacatta i różową lodówkę Smeg. Całość aranżacji dopełniają klasyki Kartella: lampa Fly i krzesła Masters. Odpoczynek mieszkańcy znajdą na szaro-niebieskiej sofie, która zaprasza do tego, by się na niej wygodnie rozsiąść (pod palmą!) i wodzić wzrokiem po pobliskim parku, który jest doskonale widoczny przez okno.

więcej: www.tymaprojekt.pl

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły