Domki dla lalek od wybitnych architektów. W tle szczytny cel!

Jeden z najpopularniejszych na wyspach brytyjskich deweloperów znany jako Cathedral Group wyszedł w roku z inicjatywą stworzenia wystawy mającej na celu przedstawienie domków dla lalek, według trendów panujących w XXI wieku. Choć nie jest to najnowsza z akcji tego typi, postanowiliśmy ją przypomnieć! 

Autor projektu, firma Cathedral Group chciała projektem nie tylko przybliżyć najmłodszym trendy architektoniczne w przystępny sposób, ale również zwrócić uwagę na problem niepełnosprawności i utrudnień, które z niej wynikają.

Najważniejszym elementem owej współpracy była aukcja projektów, wsparta przez brytyjską organizację charytatywną KIDS, pomagającą niepełnosprawnym dzieciom oraz ich rodzicom. Jedynym ograniczeniem, z którym zmierzyć musieli się artyści to przystosowanie obiektu do wymagań dzieci niepełnosprawnych. Wystawa nazwana „A Doll’s House” była tworzona we współpracy z takimi osobistościami jak Zaha Hadid, James Ramsey, Guy Hollaway i wielu innych.  Czekamy na więcej takich pomysłów!