Zabytkowa Hala przy Kontenerach w Poznaniu. Wiemy, jak będzie wyglądać!

Hala Filtrów to jeden z najpiękniejszych budynków zlokalizowanych nad brzegiem Warty w Poznaniu. Pochodzący z 1909 roku gmach od wielu lat stał całkowicie pusty, jednak za kilka lat ma się to zmienić. Zobaczcie, jak kompleks będzie wyglądał po renowacji!

Hala Filtrów to dawny obiekt służący do oczyszczania i uzdatniania wody z rzeki. Dodatkowo powstała również kotłownia parowa z 75 metrowym kominem, który przetrwał do dziś! Obiekt stoi nieużytkowany od lat 90. Wtedy w Mosinie powstała nowoczesna stacja uzdatniania wody, co sprawiło, że Gala Filtrów nie była już więcej potrzebna, przez co wyłączono ją z dalszej eksploatacji.To co wyróżnia obiekt to fakt, że nie był on modernizowany, ani przebudowywany od czasów powstania. Dzięki temu, dziś możemy się cieszyć oryginalną i o dziwo bardzo dobrze zachowaną architekturą z początku XX wieku. Obecnie władze miasta chcą wykorzystać powolnie niszczejący kompleks i stworzyć w nim wielofunkcyjną strefę łączącą funkcję biznesowe, kulturowe oraz rekreacyjne. Inwestycja powstania w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego.
Inspiracją do jej powstania były podobne realizacje w takich miastach jak Oslo, Florencja, czy Hala Koszyki w Warszawie. Otwarcie planowane jest na rok 2023!

materiały prasowe : www.poznan.pl