ADIDAS OD KUCHNI. ZAGLĄDAMY DO SIEDZIBY ZNANEJ MARKI

Wczoraj informowaliśmy o nowej kolekcji marki Adidas (czytaj tutaj). Sprawdziliśmy jak ta odzieżowa firma radzi sobie z architekturą. Okazuje się, że jest bardzo dobrze! Oto siedziba Adidasa w Herzogenaurach.

Herzogenaurach to niewielkie bawarskie miasteczko w Niemczech. W znajdującej się tam siedzibie Adidasa pracuje łącznie ponad 1700 osób  między innymi: projektanci, programiści, naukowcy i stratedzy marketingowi. Jest to bez wątpienia jeden z najbardziej ciekawych  budynków w tej części kraju. Za jego projekt odpowiedzialne jest Berlińskie biuro architektoniczne KINZO.

Biuro KINZO za projekt siedziby Adidasa zgarnęło już wiele prestiżowych, architektonicznych nagród. Głównym założeniem projektu budynku miała być dynamiczna sportowa  bryła oraz wnętrza umożliwiające  jak najlepszą współpracę i kontakt pracowników. Postanowiono stworzyć elastyczny układ pomieszczeń, który w łatwy sposób można zmienić i dostosować do potrzeb danej załogi. Jednak Najbardziej ciekawym elementem było stworzenie we współpracy ze znanym niemieckim producentem kolekcji mebli biurowych.

Firma Planmöbel stworzyła system składający się z 46 elastycznych elementów. Można je połączyć na niezliczoną ilość sposobów tworząc najbardziej optymalne warunki i obszary dla pracowników. Trudno nie odnieść wrażenia, że meble zdają się przenikać na zmianę z elementami konstrukcyjnymi, tworząc jedność z architekturą. Jak twierdzą architekci z berlińskiego biura: jest to bardzo ważne, aby architekci i projektanci umieli ze sobą rozmawiać i tworzyć wspólną wizję wnętrza od samego początku. Tylko wtedy architektura będzie w 100% kompletna i dobra. (ms)

Zdjęcia:  Werner Huthmacher oraz Volker Bültmann