Zaglądamy do wnętrza nowej siedziby pracowni mode:lina

Choć pomysł na mini-biuro z antresolą w poprzedniej siedzibie pracowni mode:linaTM okazał się strzałem w dziesiątkę, to wraz z rozwojem pracowni przyszła pora na powiększenie zespołu oraz przestrzeni do pracy.

Nową pracownię architekci urządzili w starej kamienicy na poznańskich Jeżycach. Nowe studio to prosta i minimalistyczna forma zamknięta w monochromatycznej palecie kolorów, która jest spójna z identyfikacją wizualną biura mode:linaTM.

Przestrzeń pracowni została zaprojektowana jako dwie przeciwstawne kontrastujące ze sobą czarno-białe części.

Jasna część to przestrzeń pracy kreatywnej z dużymi biurkami i stanowiskami pracy projektantów. Zaprojektowane duże wspólne biurka umożliwiają łatwe przejście od pracy indywidualnej do pracy zespołowej. Ważne było również ukrycie zbędnego, zajmującego przestrzeń okablowania, które umieszczono we wnękach biurek.

Z białą przestrzenią biura dynamicznymi skosami łączy się strefa wykończona na czarno. Skrywa ona w sobie zabudowę kuchenną oraz przechodzące przez całe wnętrze pojemne szafy, które pomieściły całe wyposażenie. Mieszczą także wejście do skrytki! Za jednymi z drzwi została sprytnie ukryta łazienka z prysznicem – niewidoczna na pierwszy rzut oka.

Łącząc aranżację nowej siedziby z identyfkacją wizualną pracowni mode:linaTM, projektanci umieścili we wnętrzu duże logotypy, które zostały wycięte z pianki akustycznej aby dodatkowo podnieść komfort akustyczny przestrzeni.

Pomieszczeniami, które dopełniają program funkcjonalny całego studia są gabinet Pawła i Jerzego, założycieli mode:linaTM oraz przylegająca do niego sala konferencyjna, w której wyeksponowano nagrody i liczne publikacje prasowe prezentujące dorobek pracowni mode:linaTM. Pozostała część publikacji wita gości w hallu wejściowym.

Projekt: mode:linaTM Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Kinga Kin, Małgorzata Szymańska, Anna Kazecka, Natalia Wasicionek, Patryk Lewiński
Adres: ul. Słowackiego 20/25 60-823 Poznań
Powierzchnia: 90 m kw.
Zdjęcia: Patryk Lewiński