Zaha Hadid Architects wybuduje port morski w Estonii. To będzie ogromna inwestycja

Choć od marca 2016 roku, gdy umarła Zaha Hadid minął już ponad rok. Nie zatrzymało to jednak dziesiątek projektów, które jeszcze wiele lat po śmierci Królowej Architektury będą wyrastać na naszych oczach. To samo dotyczy olbrzymiej inwestycji w Tallinie, stolicy Estonii.

Mowa dokładnie o planach przebudowy, modernizacji i rozbudowy portu morskiego w stolicy Estonii. Zwycięski projekt należący do Zaha Hadid Architects zakłada zakończenie prac w 2030 roku, jednak ma to być jeden z najnowocześniejszych, najbardziej eleganckich i najprzyjemniejszy dla pasażerów terminali na świecie. O planach tak mówi stołeczny architekt:

Zaha Hadid Architects ma wielkie doświadczenie w utrzymaniu balansu między nabrzeżem miasta, a wodą (…). Miejsca te zostaną pieczołowicie połączone drogami, ścieżkami i chodnikami w sposób rozsądny i przemyślany. Mają zachęcać przechodniów, zapraszać ich.

Projekt zakład stworzenie kilku nowych terminali dla statków wycieczkowych, a także transportowych. Na terenie portu powstanie również hotel, kila restauracji, dworzec kolei, a także dziesiątki biurowców i apartamentowców. Najwyższy z nich mierzył będzie 7 pięter i przyjmie charakterystyczny dla projektów ZHA, zaokrąglony kształt.


[foogallery id=”39492″]