Zdjęcie ilustracyjne, Wawel, fot. Pixabay

Zamiast do śmietnika trafiły do ziemi. W Krakowie trwa akcja sadzenia choinek

Akcję sadzenia choinek koordynuje Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie. Drzewka można dostarczać do połowy lutego. Jednak nie wszystkie choinki nadają się do posadzenia w nowych miejscach.

Do ziemi trafiają choinki, które wcześniej były hodowane w donicach i nie mają poprzycinanych korzeni. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie wcześniej wypożyczał choinki mieszkańcom w ramach akcji “Przynieś smaka za pożyczenie świątecznego krzaka”. Pracownicy ZZM zdają sobie sprawę, że nie wszystkie posadzone drzewa przetrwają najbliższe tygodnie, ale są dobrej myśli – stan drzew oceniają jako dobry więc jest duża szansa, że przyjmą się w nowych miejscach.

Pierwsze sadzenie choinek miało miejsce na osiedlu przy Arce 18. Pracownicy ZZM w Krakowie będą przyjmować poświąteczne drzewka do 17 lutego. Proszą, by dostarczać choinki na ulicę Za Torem 22. Drzewka wystarczy zostawić przed bramą w oznaczonym do tego miejscu. Miejsce wyróżniono plakatem z napisem “Tu zostaw choinkę”. Drzewa można zostawiać o każdej porze.


Choinki można też przywieźć na ulicę Tadeusza Ptaszyckiego 6 – przed Halą Sportowo-Widowiskową Hutnik Kraków / Suche Stawy.

O akcji sadzenia choinek Zarząd Zieleni Miejskiej poinformował na swoim profilu w serwisie Facebook. Pod postem rozgorzała dyskusja, czy warto sadzić świąteczne choinki w nowych miejscach. Część komentujących poddawała w wątpliwość możliwość przyjęcia się drzewa w nowym miejscu. Inny zachęcają jednak, by próbować. Co myślicie o takim pomyśle? Dajcie znać w sondzie:

Popierasz akcję sadzenia choinek w nowych miejscach?

View Results

Loading ... Loading ...

źródło: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Czytaj też: Ciekawostki | Zieleń | Kraków | Place, Skwery, Parki  | whiteMAD na Instagramie