rower z nogami CARV

Zamiast koła ma nogi. Oto niezwykły rower CARV [WIDEO]

Rower CARV wygląda przedziwnie. Na pomysł jego powstania wpadli amerykańscy projektanci z biura CARV, którzy od lat eksperymentują z mechanicznymi pojazdami.

„The Walking Bicycle” to nazwa roweru, który zamiast tylnego koła ma cztery nogi. Pojazd wprawiony w ruch sprawia, że nietypowe nogi przypominają chodzącego robota. Cała konstrukcja wymagała przebudowania tylnej części rowera. Projektanci musieli usunąć jedno koło oraz zamontować koło zębate w górnej części pojazdu. Kluczowym elementem jest tutaj system stalowych nóg, które jedna po drugiej dotykają podłogi utrzymując ciężar rowerzysty.

W sumie ten mechanizm zbudowany został z 400 elementów. Każdy wykonany został ręcznie przez inżynierów i projektantów. Rower CARV nie trafił do masowej produkcji. Póki co projektanci dysponują jedynie prototypowym egzemplarzem, nad którym pracować zaczęli już w 2015 roku.rower CARV


Chodzący rower nie jest niestety demonem prędkości. Wprawdzie porusza się nim tak, jak tradycyjnym rowerem, ale pojazd osiąga dużo niższą prędkość. Nie jest to więc najlepszy gadżet dla zapalonych rowerzystów. Jesteśmy jednak pewni, że widok takiego roweru na ulicy na długo zapadnie w pamięci. Aby zobaczyć rower w akcji przesuńcie wideo na 3 minutę i 20 sekundę:

rower CARV

fot. CARV

Psst. Jeśli lubicie przejażdżki rowerem w nietypowych miejscach koniecznie sprawdźcie nietypową ścieżkę rowerową w Belgii. Ścieżka przecina jezioro i zdaje się być zanurzona w wodzie. Nasz artykuł o tej konstrukcji przeczytacie tutaj.