Zamienia zwykłe druty w uliczne instalacje. Spenser Little i jego niezwykłe rzeźby

Spenser Little to pochodzący ze Stanów Zjednoczonych artysta, który w swojej twórczości podejmuje tematykę współczesnych problemów społecznych. 

Instalacje amerykańskiego artysty można zobaczyć w przestrzeni publicznej. Spenser Little jako materiał wykorzystuje zwykły drut, któremu nadaje określoną, symboliczną formę. Pierwsze rzeźby w miastach zaczął tworzyć już na początku XXI wieku. Instalacje wyróżnia interakcja, jaką podejmuje z przypadkowymi widzami. Aby odnaleźć ukrytą symbolikę danej rzeźby należy ją oglądać pod odpowiednim kątem – najczęściej dopiero wtedy zarysowana drutem postać człowieka łączy się z wybranym elementem architektury w przestrzeni publicznej. Najlepszym przykładem jest postać nagiej kobiety, która zdaje się kroczyć po moście w Nowym Orleanie oraz sylwetka mężczyzny wchodząca w interakcję z konstrukcją mostu w Holandii.

Część z prac artysty jest pokazywana w galeriach sztuki. Jest on zatem jednym z nielicznych artystów, którzy świadomie swoje dzieła eksponuję zarówno w prywatnych ośrodkach kultury jak i w przestrzeniach otwartych dla każdego.


 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Spenser Little (@spenserlittleart)

Sam Spenser Little przyznaje, że woli drugą metodę pokazywania swojej twórczości – umieszczone najczęściej na słupach lub elewacjach budynków druciane instalacje trafiają wtedy do szerszego grona i dzięki interakcji z otoczeniem nabierają głębszego sensu.

Czytaj też: Rzeźba | Ciekawostki | Sztuka | Kultura

źródło: thinkspaceprojects.com