Mieszkania nad Odrą we Wrocławiu. Rośnie kolejna Marina

We Wrocławiu trwa budowa Mariny III. To kolejny etap inwestycji położonej tuż nad Odrą, w której znajdą się przestronne mieszkania z panoramicznym widokiem na rzekę.

Marina III wyrasta na Wyspie Mieszczańskiej położonej pomiędzy zabytkowymi mostami Uniwersyteckim i Pomorskim. Inwestycję realizuje spółka Topacz Investment. Obiekt ma sprawiać wrażenie, jakby powstał na rzece, niczym budowle znane z Wenecji lub barkę zakotwiczoną przy Odrze.

Obiekt powstaje na wyspie o powierzchni 1,5 tys. m kw. Wyspa jest dość wąska, bo w najszerszym miejscu ma zaledwie 28 metrów. W sumie budynek będzie mieć pięć kondygnacji , a pod poziomem 0 do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie dwupoziomowy garaż.

Projekt Mariny III powstał w pracowni Major Architekci. Zewnętrzne ściany budynków otrzymają szklaną fasadę, na której zostanie nałożona struktura ciemnej betonowej kraty. Ma to nadać wizualnej elegancji przeszklonym elewacjom. Dopełnieniem fasady mają być przesuwane drewniane żaluzje – uzupełniające wygląd elewacji.

Budynek nie tylko otworzy się na innych mieszkańców miasta dzięki ogólnodostępnym restauracjom i kawiarniom, jakie pojawią się na parterze apartamentowca, lecz w jej sąsiedztwie znajduje się także marina rzeczna, w której mogą przycumować jachty czy motorówki – podkreśla Tomasz Kurzewski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Topacz Investment.

W sumie powstaną tutaj 23 apartamenty. Inwestor przewiduje, że budowa obiektu zakończy się w pierwszym kwartale 2018 r.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły