Zamieszkaj w Luwrze. AirBnB stworzyło pokój w szklanej piramidzie!

To jedyna taka okazja, która dla zwykłego Kowalskiego nie trafi się prawdopodobnie nigdy więcej. Już dziś możesz wziąć udział w konkursie organizowanym przez paryski Luwr i platformę AirBnb! 

Mieszkanie ma kształt piramidy i zostało zlokalizowane na centralnym placu Luwru, dokładnie wewnętrz szklanej piramidy, która jest jednym ze znaków rozpoznawczych paryskiego muzeum. Konkurs powstał w ramach 30-lecia postawienia szklanej konstrukcji, której inicjatorem był prezydent Francji François Mitterrand.

W ramach konkursu można wygrać nocleg dla dwóch osób, który odbędzie się 30 kwietnia. Szczęśliwcy, poza nocą w sercu Luwru będą mieli własną obsługę, ochronę kilku najlepszych ekspertów z różnych dziedzin sztuki, a także kuratorów wystaw. Będą oni na każde skinienie zwycięzców, którzy mogą do woli zwiedzać muzeum po godzinach zamknięcia. Każdy kto choć raz odwiedził Luwr, wie ile tysięcy ludzi odwiedza jego gmach, a najpopularniejsze dzieła, takie jak Mona Lisa są tak bardzo oblegane, że trudno do nich dotrzeć.

Tylko nieliczni mają wstęp po godzinach zamknięcia. Wśród nich są najważniejsi dyplomaci, mecenasi sztuki, a także gwiazdy, które ze względu na swoją rozpoznawalność nie mogą pozwolić sobię na wizytę w biały dzień. Przykładem może być Beyonce, która w ciągu roku odwiedza Luwr kilkukrotnie, a ostatnio nagrała tam teledysk, który niemal dwukrotnie zwiększył liczbę turystów.

źródło: dezeen.com