Zamieszkaj wśród roślin! Wyjątkowy projekt zielonego osiedla.

W ostatnich latach zieleń stała się jednym z najmodniejszych tematów wśród architektów na całym świecie. Projektanci prześcigają się w wymyślaniu nowych sposobów na funkcjonalne wykorzystanie przestrzeni przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej ilości zieleni. Trzeba przyznać, że architektom z Los Angeles wyszło to naprawdę dobrze!

Studio MAD Architects należy do elity międzynarodowych biur architektonicznych. Niemal każdy ich projekt wykracza poza standardowe ramy architektury. Projektanci nieustannie poszukują nowych rozwiązań i inspiracji, dlatego projekt Hillside Village to całkowita nowość w Los Angeles.


Budynek wyróżnia wiele czynników. Po pierwsze i najważniejsze jego bryła. Kompleks budynków przypomina nieco zielony pagórek, na którym postawiono białe, archetypiczne domki. Okazuje się jednak, że wewnątrz sztucznego wzniesienia znalazły się apartamenty i lokale usługowe. Wystające ponad jego grzbiet domki są jedynie kontynuacją lokali ukrytych w pagórku. Drugim ciekawym elementem jest fasada budynków. Dolna część bryły, została w całości pokryta panelami porośniętymi mchami i kwiatami. Górna część kompleksu, a także całość widziana z perspektywy dziedzińca została pokryta mlecznym szkłem. Dzięki temu budynki wydają się lekkie i subtelne pomimo swoich geometrycznych kształtów. Trzecią ciekawą rzeczą jest usytuowanie osiedla. Znalazło się ono tuż przy wzgórzach Beverly Hills, a dzięki swojemu wyniesieniu w górę mieszkańcy mogą podziwiać panoramę niemal całego Miasta Aniołów. Jak Wam się podoba?