Zanurz się w ikoniczny styl Keitha Haringa w nowej kolekcji kapsułowej Converse

Prawie 40 lat po tym, jak prace Keitha Haringa po raz pierwszy pojawiły się na ulicach Nowego Jorku, marka Converse ponownie przedstawia jego sztukę w nurcie pop-art nowemu pokoleniu – a to za sprawą limitowanej, neutralnej płciowo kolekcji odzieży.

Haring zasłynął humorystycznym street artem, który stworzył na pustych billboardach nowojorskiego metra w latach 80. Poprzez swoją sztukę, rozpoznawalną na całym świecie – dzięki charakterystycznym, tańczącym postaciom, poruszał trudne tematy społeczne w sposób, który odbił się szerokim echem
w nowojorskiej kulturze ulicznej i szybko rozprzestrzenił się na całym świecie. Styl Haringa inspirował do inicjowania zmian dzięki kreatywności, żartobliwemu podejściu do rzeczywistości i optymizmowi.


Limitowana kolekcja Converse Shapes stanowi połączenie odważnej kolorystyki z kultowymi postaciami i tekstami Haringa, dzięki czemu w przewrotny sposób pobudza poczucie jedności. Sztuka amerykańskiego artysty, umieszczona na garderobie, ponownie staje się symbolem buntu. Pełna kolekcja zawiera dwa t-shirty, oversize’ową bluzę z kapturem oraz plecak.

Kolekcja Converse x Keith Haring dostępna jest od 29 września na stronie www.converse.pl, w sklepach stacjonarnych marki i punktach partnerów.

Zoabcz również: Bluza | Kolekcja | Moda | Plecak