Zapraszamy ptaki do Gdyni. Ponad 100 budek trafiło do mieszkańców.

Władze Gdyni wiedzą jak dbać o latających mieszkańców swojego miasta, a także wiedzą jak ważną rolę pełnią ptaki w miejskim ekosystemie. Akcja „Zapraszamy ptaki do Gdyni”, w ramach której dzieci i młodzież samodzielnie budowały konstrukcje dla ptaków ma na celu promowania bioróżnorodności w mieście, a także nakłaniać mieszkańców Trójmiasta do samodzielnego budowania budek lęgowych i karmników dla ptaków. 

Ponad sto karmników i budek lęgowych dla ptaków trafiło w ręce mieszkańców Gdyni. Wszystko za sprawą konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”, w ramach którego dzieci i młodzież konstruowały użyteczne budowle dla ptaków. Teraz ich prace trafiły do gdynian, którzy zawieszą je na balkonach czy w ogrodach.

“To wspaniała inicjatywa, która od wielu lat spotyka się z dużym zainteresowaniem mieszkańców. Konkurs „Zapraszamy Ptaki do Gdyni” to świetna okazja by nie tylko kreatywnie spędzić czas, ale także by zrobić coś pożytecznego dla środowiska. Ptaki mieszkające w Gdyni stanowią ważną część naszego ekosystemu. Niezmiernie mnie cieszy, że gdynianie tak ochoczo biorą udział w tym przedsięwzięciu” – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji.


Konkurs „Zapraszamy ptaki do Gdyni” odbywa się już po raz dwudziesty drugi. Jak co roku do organizatorów napłynęło mnóstwo prac. To łącznie 127 konstrukcji – 92 karmniki i 35 budek lęgowych. Komisja konkursowa zakończyła już ocenę prac i przyznała nagrody za najładniejsze budki. Werdykt pozostaje jednak póki co tajemnicą. Poznamy go w czwartek 19 marca. Pozostałe budki z inicjatywy miasta trafiły w ręce mieszkańców. Karmniki i budki można było odbierać w budynku Urzędu Miasta przy ul. 10 Lutego 24.

Zainteresowani gdynianie mogli zgłosić się po odbiór takiej budowli i zawiesić ją na balkonie czy w ogrodzie. Wydawanie prac rozpocznie się 10 marca 2020 roku od godziny 13:00 do 14:30 w siedzibie Urzędu Miasta Gdyni przy ul. 10 Lutego 24 – wejście bramą od strony ul. 3 Maja. Prace będą wydawane do ich wyczerpania. Nie ma możliwości rezerwacji.

Prace konkursowe cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Odebrane przez mieszkańców budki i karmniki już wkrótce nie tylko przyozdobią dzielnice Gdyni, ale przede wszystkim pomogą gdyńskiemu ptactwu. Która budka podoba Wam się najbardziej? Podzielcie się opinią w komentarzu!

Czytaj też: Gdynia | Polska | Ekologia | Budki lęgowe  | Edukacja |

źródło: https://www.gdynia.pl
fot. Paweł Kukla

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły