nietypowe miejsce na ślub

Zaprojektował nietypowe miejsce na ślub. Jest jak w bajce

Pawilon “Oath Of The Sea” to nietypowe miejsce na ślub w Chinach. Jego projekt przygotował architekt Wei Zhang.

Inspiracją do powstania pawilonu była tradycja Chin. Architekt osadził pawilon w pobliżu majestatycznych gór. Skalne formacje, które powstawały przez miliony lat mają być idealnym miejscem do wypowiedzenia przysięgi małżeńskiej. Projekt zrealizowany został w mieście Zhangjiakou w prowincji Hebei. Całość zbudowano w zaledwie 24 godziny.

Nietypowe miejsce na ślub przypomina baśniową scenerię. Architekt chciał, by wyglądało jak bąbelki tworzone przez morskie fale. Konstrukcję wykonano z materiału, który mieni się w promieniach słońca, potęgując efekty świetlne. Dodatkowo wykorzystano lustra, które w zależności od kąta patrzenia kadrują widoki albo na morze, albo na góry. W centralnej części znajduje się ścieżka, która prowadzi to centralnego placu. To właśnie tutaj młodzi przysięgają sobie wierność. Okrągłe stoliki dla gości rozstawiono po obu stronach ścieżki.

Cały pawilon zajmuje przestrzeń o powierzchni około 1500 m kw. Swój projekt architekt zgłosił do konkursu A’Design Competition and Award 2021, w którym otrzymał srebrną nagrodę.

nietypowe miejsce na ślub


Rynek budownictwa w Chinach jest już na tyle duży, że pracownie architektoniczne specjalizują się w konkretnych typach projektów. Pawilon zaprojektował Wei Zhang, który prowadzi pracownię Weeding Wind & Style. To pracownia, która specjalizuje się w projektowaniu imponujących przestrzeni ślubnych oraz eventowych. Nietypowe miejsce na ślub w mieście Zhangjiakou jest przykładem jego umiejętności.

Czytaj też: Chiny | Szkło | Ciekawostki | Minimalizm | whiteMAD na Instagramie

fot. Rui Wang, źródło: A’Design Award & Competition