dom pod Warszawą

Zaprojektowali go przy lesie. Jednorodzinny dom pod Warszawą

Projekt wnętrza przygotowali architekci z pracowni MODEKO STUDIO. Powstało dla rodziny, która swój wymarzony dom chce zbudować pod Warszawą.

Założeniem, przed którym stanęli architekci było stworzenie wnętrza wypełnionego światłem i kadrującego widoki na pobliski las. Projektanci połączyli tutaj minimalistyczne rozwiązania z wyszukanymi dodatkami, które całości nadają oryginalnego charakteru. Przestrzeń została zaprojektowana tak, by domownikom umożliwić poczucie spędzania czasu blisko natury, stąd w projekcie znalazło się mnóstwo roślin, drewniane elementy i naturalne tkaniny.

Zastosowane w projekcie materiały kontrastują ze sobą, tworząc spójną całość. Drewno dębowe ociepla wnętrze, zaś beton i wykorzystane szarości różnicują wnętrze fakturą, tworząc balans pomiędzy użytymi surowcami.

Zastosowane czarne akcenty, stal, szkło i roślinność dopełniają wnętrze tworząc niepowtarzalne tło dla głównych założeń projektu – mówi architekt Paweł Łęczycki z pracowni MODEKO STUDIO.

dom pod Warszawą


Powstało wnętrze, które spodoba się fanom nowoczesnej architektury i zieleni. Doskonale widać to w zaprojektowanym gabinecie, w którym dominuje czerń. Moc czerni i ciemnych szarości oddziela przestrzeń pracy od jasnej i słonecznej strefy dziennej tworząc wnętrze pełne spokoju i skupienia. Dobrze zaprojektowane miejsce do pracy jest bardzo ważne, zwłaszcza w obecnej rzeczywistości, kiedy często musimy wybierać pracę zdalną. Propozycja architektów, by tak zaaranżować miejsce do pracy to strzał w dziesiątkę.

Czytaj więcej: Wnętrza | Dom jednorodzinny | Polscy projektanci | Warszawa

źródło: modeko.studio