Poznań. Proste mieszkanie w zabytkowej kamienicy.

W kamienicy nie trzeba tylko mieszkać. Grupa projektantów z noo.ma postanowiła urządzić swoją siedzibę w mieszkaniu pełnym bieli, drewna i minimalistycznych mebli, które stworzyli sami.

Mieszkanie, w którym powstało biuro znajduje się w zabytkowej kamienicy przy ul. Krysiewicza w centrum Poznania. Zespół noo.ma wprowadził się do niej zaledwie kilka miesięcy temu. Wcześniej mieszkanie zostało gruntownie wyremontowane, ściany zyskały biały kolor, a drewnianej podłodze przywrócono dawny blask.


Wnętrze wypełniły meble i dodatki w stylu vintage. Projektanci umiejętnie połączyli polski design z PRL-u z przedmiotami wyprodukowanymi współcześnie. Co ciekawe, większość przedmiotów stanowią meble i dodatki, które zespół noo.ma zaprojektował i wyprodukował samodzielnie.

Naszą filozofią jest lokalna produkcja z najwyższej jakości materiałów, dlatego wszystkie nasze produkty są zaprojektowane i wyprodukowane przez nas w Poznaniu – opowiadają twórcy marki noo.ma.

Jednak nie wszystkie produkty mogą powstawać w opisywanym mieszkaniu. Produkcją większych mebli zajmują się zaufani wykonawcy, z którymi projektanci współpracują od lat. Idealną stolarnię projektanci z noo.ma znaleźli w podpoznańskiej Mosinie. W wyborze stolarni duże znaczenie miało nie tylko doskonałe wyposażenie maszynowe, ale także jej pracownicy. Projektanci chcieli, aby pracował w niej zespół, który będzie wykonywać produkty noo.ma z zaangażowaniem i dbałością o każdy detal.

Wierzymy, że wszyscy mogą dostrzegać różnicę, mają potrzebę wysokiej jakości, estetyki i dobrego smaku. Właśnie dlatego zamykamy wszystkie te wartości w przedmiotach, które wypełnią wnętrze – opisuje swoją pracę zespół noo.ma.

Co ważne, wszystkie materiały, których używają projektanci pochodzą z Polski i są w pełni naturalne. Powstałe produkty są więc wykonane ręcznie i lokalnie. Więcej zdjęć znajdziecie na stronie www.noo.ma oraz na fanpage marki na Facebooku klikając tutaj.

zdjęcia: noo.ma