Zaprojektowali najlepsze kuchnie. Laureaci konkursu Samsung “Projektuj z Bespoke”

Konkurs „Projektuj z Bespoke” miał na celu wyłonienie najciekawszych projektów oraz realizacji z wykorzystaniem dwóch produktów marki Samsung – lodówki Bespoke oraz dowolnego urządzenia AGD. W połowie grudnia odbyły się obrady, podczas których jury wyłoniło zwycięzców.

W lipcu 2021 roku marka Samsung ogłosiła konkurs na projekt lub realizację z użyciem m.in. lodówki Bespoke. Konkurs skierowany był do architektów, projektantów, studentów architektury, którzy swoje prace mogli zgłaszać w kategoriach: Projekt koncepcyjny oraz Projekt zrealizowany.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie zaprojektowanie kuchni z uwzględnieniem lodówki Bespoke i innego wybranego sprzętu kuchennego marki Samsung, a następnie opublikowanie pracy w mediach społecznościowych z dedykowanymi oznaczeniami: #projektujzbespoke i #kuchniasamsung. Prace należało zgłaszać wgrywając projekt za pomocą formularza kontaktowego dostępnego na stronie konkursowej projektujzbespoke.pl. Lodówki Bespoke można konfigurować na wiele sposobów, dokładać moduły, zmieniać kolory frontów… możliwośći, jakie dają wykorzystali projektanci biorący udział w konkursie.

Do rywalizacji zgłoszonych zostało 169 projektów zgodnych z regulaminem, które oceniło jury w składzie:

 • Jan Sikora, właściciel pracowni Sikora Wnętrza, profesor ASP Gdańsk (przewodniczący jury)
 • Kamil Białas, redaktor naczelny magazynu whiteMAD i portalu whitemad.pl
 • Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna magazynów M jak Mieszkanie, Dobre Wnętrze oraz serwisu Urządzamy.pl
 • Anna Grużewska, redaktor naczelna magazynu Czas na Wnętrze
 • dr Szymon Hanczar, architekt, projektant i wykładowca, właściciel Hanczar Studio
 • Jacek Tryc, właściciel pracowni Jacek Tryc – wnętrza
 • Ada Skwira, współzałożycielka pracowni WZ Studio
 • Małgorzata Liebhart, współzałożycielka pracowni WZ Studio
 • Wioleta Cieślik, Kierownik Działu Decoroom Kitchen
 • Michał Bachowski, redaktor portalu NOIZZ
 • Agnieszka Niedzielak-Kowalska, redaktor portalu elledeco.pl

Był to wyjątkowy konkurs – nowy produkt na rynku i zupełnie unikalna modułowa i adaptowalna forma, stały się pretekstem do ekspresji. Twórcy z całego kraju stanęli na wysokości zadania i zaskoczyli jury poziomem nadesłanych prac, pomysłowością koncepcji oraz profesjonalizmem. Wyłonienie finalnych prac było więc zadaniem trudnym, ale niezwykle inspirującym. Wśród nich można było odszukać wnętrza, w których kluczowy był nastrój, innym razem był to wyjątkowy styl, a jeszcze innym razem – ekspresyjne i odważne zestawienie form oraz kolorów. Konkurs pokazał, że branża projektowania wnętrz potrzebuje odważnego designu – to zawsze przyczynek, by przedefiniować obowiązujące schematy i powtarzalność stylistyczną – mówi prof. Jan Sikora, przewodniczący Jury.

Ogłoszenie wyników

Ze względu na panującą sytuację obrady odbyły się online, jednak mimo to nie zabrakło ciekawych dyskusji między jurorami, którzy rozpatrzyli zgłoszone projekty pod względem estetycznym, funkcjonalnym i technicznym. Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się 20 grudnia podczas webinaru OKK! design.

Laureaci konkursu “Projektuj z Bespoke”

Główną nagrodę w postaci 5 000 PLN brutto w kategorii Projekt koncepcyjny zdobyła Agnieszka Szopieraj.

Uzasadnienie Jury: Praca w sposób esencjonalny i perfekcyjny oddaje to, co było przedmiotem konkursu. Lodówka Bespoke tworzy harmonijną całość z wnętrzem, ale zarazem stanowi oryginalny element. Przestrzeń utrzymana jest w idealnej równowadze, a sposób podania projektu jest na najwyższym poziomie.


Drugie miejsce i nagrodę w postaci 3 000 PLN brutto w kategorii Projekt koncepcyjny zdobyła Olga Kuzmenko.

Uzasadnienie Jury: Projekt urzeka nastrojem oraz kolorem. Całość utrzymana jest w stonowanych barwach i uzupełniona wyszukanymi dodatkami. Zaprezentowany projekt w sposób doskonały prezentuje związek lodówki Bespoke ze stylistyką kuchni, wnosząc nową wartość do tej przestrzeni.


Trzecie miejsce i nagrodę w postaci 2 000 PLN brutto w kategorii Projekt koncepcyjny Jury przyznało Łukaszowi Głogowskiemu.

Uzasadnienie Jury: Zaprezentowany projekt w sposób perfekcyjny pokazuje niewielkie mieszkanie i to, jak lodówka Bespoke wpisuje się w jego przestrzeń. Jest to ukłon w stronę modułowości produktu, który może „rosnąć” wraz z rodziną. Podanie projektu jest bliskie doskonałości.

Gratulujemy laureatom!

Czytaj też: Ciekawostki | Kuchnia | Technologia | Wydarzenia  | whiteMAD na Instagramie

Konkurs Samsung “Projektuj z Bespoke”, źródło: materiały prasowe

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły