Zaprojektowali naklejki na laptopa. Pomóż wybrać najlepszą i zagłosuj!

W ramach Akademii Sztuk Gamingowych firma Lenovo Polska zorganizowała konkurs dla ilustratorów, grafików i wszystkich, którzy chcą uwolnić swoją twórczą moc. Uczestnicy musieli zaprojektować naklejki na laptopa. Jury wyłoniło już swojego faworyta, ale drugą nagrodę przyznają internauci w głosowaniu. Jak można oddać głos? Informacje poniżej.

Akademia Sztuk Gamingowych to inicjatywa, która skierowana jest do osób z pasją do gier i technologii. Jej pierwszą odsłoną jest konkurs, którego partnerem jest Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie. Zadaniem uczestników było zaprojektowanie naklejki na laptopa Lenovo Legion, marki dostarczającej komputery i akcesoria dla wymagających graczy.

Za nami pierwszy etap konkursu, w ramach którego profesjonalne jury oceniało nadesłane zgłoszenia i wybrało najlepszą pracę. Członkami jury są: prof. Piotr Garlicki (grafik, ASP), dr Aleksandra Kot (graficzka, ASP), autorka książek dla dzieci Gosia Herba, rysownik komiksów, ilustrator i grafik Tomasz Kleszcz, projektant mody i artysta Nowych Mediów Mateusz Suda, rysownik, ilustrator i twórca murali Maciej Polak oraz brand marketing expert w Lenovo Polska Ewelina Woldan.

Najlepszy projekt według jury przygotowała autorka tworząca pod pseudonimem Ironcat. To minimalistyczny projekt utrzymany w kolorach szarym, białym i niebieskim. Ironcat w zabawnej formie przedstawiła scenki z życia kotów.


Gosia Herba

Wśród zgłoszonych prac moją uwagę przyciągały projekty wykonane samodzielnie, narysowane własnoręcznie, według autorskiego pomysłu. Najwyżej oceniałam zgłoszenia, w których od razu było widać zapał i szczerość twórcy. Poziom wykonania był sprawą drugorzędną. Wybór najlepszej pracy był również niemałym wyzwaniem, ponieważ znalazły się również grafiki ze znamionami wykorzystania AI. Na szczęście udało nam się szybko zweryfikować projekty wykonane z widocznym zaangażowaniem. Myślę, że drugi etap również będzie bardzo emocjonujący. Zachęcam do wzięcia udziału! A zwycięzcy pierwszego etapu serdecznie gratuluję! – mówi Gosia Herba, członkini jury, ilustratorka.

Obecnie trwa drugi etap konkursu, w ramach którego swój ulubiony projekt mogą wybrać internauci. Aby to zrobić należy wejść na stronę www.akademiasztukgamingowych.pl. W sekcji “głosowanie publiczności” wyróżnione zostały prace, na które można oddać głos. Aby to zrobić wystarczy kliknąć “Oddaj głos” przy wybranej pracy. Następnie pojawi się okienko, w które należy wpisać maila i potwierdzić głos. Na podany adres email wysłany zostanie link z prośbą o potwierdzenie głosowania. Uwaga – głosować można tylko do godziny 23:59 7 października 2022 r. Zwycięską pracę drugiego etapu poznamy już 9 października.

Autor najlepszej pracy konkursowej w głosowaniu internautów otrzyma Lenovo Tab P12 Pro o wartości 3900 zł.

Czytaj też: Grafika | Logo | Technologia | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Artykuł przygotowałem we współpracy z firmą Lenovo.