Zaprojektuj naklejkę i wygraj! Rusza Akademia Sztuk Gamingowych

To pierwsza edycja wydarzenia. Lenovo Polska wraz z marką Legion ogłosiło inicjatywę pod nazwą Akademia Sztuk Gamingowych. Wydarzenie skierowane jest do osób z pasją do gier i technologii, które będą mogły brać udział w kreatywnych wyzwaniach i inspirujących projektach. Pierwszą odsłoną Akademii Sztuk Gamingowych jest konkurs, którego partnerem jest Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

Konkurs – zasady

Uczestnicy konkursu w ramach Akademii Sztuk Gamingowych będą musieli zaprojektować naklejki na laptopa Lenovo Legion, marki dostarczającej komputery i akcesoria dla wymagających graczy. Nadesłane prace oceniać będzie profesjonalne jury. Członkami jury są: prof. Piotr Garlicki (grafik, ASP), dr Aleksandra Kot (graficzka, ASP), autorka książek dla dzieci Gosia Herba, rysownik komiksów, ilustrator i grafik Tomasz Kleszcz, projektant mody i artysta Nowych Mediów Mateusz Suda, rysownik, ilustrator i twórca murali Maciej Polak oraz brand marketing expert w Lenovo Polska Ewelina Woldan.

Akademia Sztuk Gamingowych jest miejscem, w którym chcemy uwolnić pokłady kreatywności za pomocą technologii i pozwolić artystom współtworzyć razem z nią nowe dzieła sztuki. Pierwszy projekt, którego partnerem jest Akademia Sztuk Pięknych, zakłada zaprojektowanie unikatowej naklejki na laptopa gamingowej serii Lenovo. Ważną wskazówką przy tworzeniu prac konkursowych będzie hasło przewodnie marki Lenovo Legion: Stylowy na zewnątrz, drapieżny wewnątrz, które jednocześnie może być brane pod uwagę przy ocenie projektów – mówi Ewelina Woldan, Brand Marketing Expert w Lenovo Polska.

Udział w konkursie jest okazją do tego, by sprawdzić swoje graficzne umiejętności i zdobyć opinię od profesjonalistów – przedstawicieli Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.


W teorii przy tworzeniu prostego projektu naklejki należy wziąć pod uwagę szereg aspektów, składających się na świat widziany oczami użytkownika w połączeniu z urządzeniem, którego ma być ozdobą i wartością dodaną. Wydawać by się mogło, że to proste zadanie, jednak przekazanie wielu elementów w jednym niewielkim obrazku może stanowić duże wyzwanie – ocenia Profesor Piotr Garlicki, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie.

Konkurs – nagrody

Chcąc wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z jego zasadami i Regulaminem Konkursu, które dostępne są na oficjalnej stronie www.akademiasztukgamingowych.pl. Kolejnym krokiem jest rejestracja, którą należy wykonać najpóźniej do 22 września. W konkursie wyłonionych zostanie dwóch zwycięzców: jeden dzięki jury, drugiego wybiorą internauci podczas głosowania na stronie głównej konkursu. Decyzję jury poznamy już 30 września, dzień później ruszy głosowanie internautów, które będzie trwać tydzień.

Nagrodami są Laptop Lenovo Legion 5 Pro o wartości 7400 złotych oraz tablet Lenovo Tab P12 Pro o wartości 3900 zł.

źródło: Lenovo

Czytaj też: Grafika | Logo | Technologia | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Artykuł przygotowałem we współpracy z firmą Lenovo.