ZARA będzie w 80% zasilana zieloną energią do 2025 roku. 

Zmiany na lepsze w koncernie Inditex. Jak informuje magazyn Guardian, na corocznym spotkaniu akcjonariuszy spółki ogłoszono ważne zobowiązania dotyczące zmian polityki firmy. Dzięki temu trzeci największy producent odzieży na świecie ma stać się bardziej ekologiczny i przyjazny środowisku.

Koncern zapowiedział, że do 2025 roku 80% energii zużywanej przez sklepy, fabryki oraz siedziby ZARA będzie pochodziło z odnawialnych źródeł energii. Z kolei sklepy mają nie produkować śmieci, które trafiają na wysypiska. 


Kolejna bardzo ważna zmiana dotyczy odzieży produkowanej przez ZARA. Do 2025 roku, wszystkie ubrania pochodzące od ZARA mają być wytwarzane w 100% z tkanin przyjaznych dla środowiska. To nie pierwszy krok koncernu na drodze do zrównoważonego rozwoju. Jednym z nich było zachęcanie klientów do oddawania niepotrzebnych ubrań do specjalnych pojemników rozstawionych w sklepach. Tylko od 2015 roku udało się zebrać ponad 34 tysiące ton ubrań, z których odzyskano materiały lub przekazano organizacjom charytatywnym. W niektórych miejscach takich jak Madryt, Pekin, Nowy Jork czy Paryż kursuje specjalny kurier, który może odebrać od nas niepotrzebne ubrania.

Musimy być siłą napędową zmian, nie tylko w firmie, ale i w całym sektorze – ogłosił Pablo Isla, dyrektor generalny Inditexu 

Przypomnijmy, że w skład koncernu Inditex wchodzi ZARA, która generuje 70% sprzedaży całej spółki, a także Zara Home, Massimo Dutti, Pull&Bear, czy Oysho. ZARA jako pierwsza ma zacząć wprowadzać zmiany na rzecz zrównoważonego rozwoju. W ślad za nią mają pójść wszystkie pozostałe spółki należące do Inditexu. 

źródło: https://www.theguardian.com/fashion/2019/jul/17/za…