„Zatrzymaj inwazję”. Świetna kampania Karkonoskiego Parku Narodowego! 

Śmieci to problem, z którym borykają się wszystkie kraje na świecie. Z każdym dniem jest ich coraz więcej, a co gorsza wiele z nich nie trafia do ponownego użytku, czy nawet wysypiska śmieci. Ich żywot niejednokrotnie kończy się w rzekach, lasach i o zgrozo – w parkach narodowych! Karkonowski Park Narodowy postanowił wziąć sprawy w swoje ręce i rozpoczął walkę ze śmieciami. Poznajcie kampanię „Zatrzymaj Inwazję”! 

Karkonoski Park Narodowy to jeden z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych parków w Polsce. Według statystyk w Biuletynie Informacji Publicznej, Karkonoski Park Narodowy odwiedza rocznie ponad 2 miliony turystów, jednak ta ilość działa na szkodę jednego z najpiękniejszych polskich środowisk. Turyści nie tylko płoszą zwierzęta, niszczą roślinność ale także pozostawiają po sobie wątpliwej jakości pamiątki w postaci śmieci.


Kampania „Czyste Karkonosze” to wyjątkowo dobrze zaprojektowana kampania, która przykuwa uwagę na problem zaśmiecenia. W ramach projektu „Partner Karkonoskiego Parku Narodowego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego powstałą seria plakatów prezentujących „nowe gatunki”, które turyści zostawiają w lesie. Wśród nich znajdziemy torebkowca szeleszczącego, czy wilgotniaka chusteczkowego. Oba „zwierzaki” choć niepozorne są wyjątkowo agresywne i niebezpieczne dla rodzimych gatunków Karkonoskiego Parku Narodowego. Nie pozwólmy im się zadomowić w naszych lasach. ZATRZYMAJMY INWAZJĘ!

źródło: materiały prasowe