Zbudowali dom na drzewie. Ma lustrzaną podłogę!

O mieszkaniu w domu na drzewie marzył kiedyś chyba każdy. Marzenia te często mijały wraz z wiekiem, jednak architekci z pracowni Snøhetta pokazali, że taki dom może powstać również w większej skali i stać się dobrym miejscem do życia.

Ten niezwykły dom na drzewie zaprojektowali architekci z norweskiej pracowni Snøhetta. Jego bryła jest nowoczesna i została przymocowana na specjalnych palach blisko 10 metrów nad ziemią. Co więcej, by nieco ukryć budynek w przestrzeni projektanci zdecydowali się wykorzystać ciemne materiały elewacyjne, które odbijają otoczenie i “przenoszą je” na zewnętrzne ściany domu.

W projekcie uwagę przykuwają schody, które prowadzą do wnętrza budynku oraz wycięta na planie kwadratu przestrzeń, która znalazła się w środku. Powstała ona specjalnie z myślą o drzewie, które zostało niemal otoczone całym domem. Dzięki temu zabiegowi mieszkańcy, przebywając w sypialni albo w strefie dziennej mają prawdziwe drzewo niemal na wyciągnięcie ręki.

Wnętrze jest jasne oraz mocno przeszklone, dzięki czemu przebywając w takim budynku można mieć pewność, że z każdego okna rozpościera się genialny widok na okolicę.

zdjęcia: Snøhetta (snohetta.com)