Tee House

Zbudowali go w Beskidach. Tee House hotel dla fanów gór

Tee House to ośrodek hotelowy, w którym znajdują się apartamenty na wynajem. Jego projekt wykonali architekci z pracowni CMC.

Ośrodek Tee House znajduje się w miejscowości Čeladná we wschodnich Czechach, około 50 kilometrów od granicy z Polską. Miejscowość otoczona jest górskimi pasmami Beskid.

Tee House to miejsce sprzyjające rekreacji. Obiekt dysponuje polem golfowym oraz torem jeździeckim. Architekci zaprojektowali tu miejsca noclegowe oraz strefę wellness. Mieszkańcy mogą korzystać z dużego, wewnętrznego basenu, z którego rozpościera się widok na okolicę.

Inspirację do projektu architekci czerpali z krajobrazu Beskidów. Nowe budynki ulokowano na planie litery “L”, zajęły miejsce dawnych budynków, które nie posiadały walorów zabytkowych. Pokoje hotelowe usytuowano tak, aby mieszkańcom zapewnić najlepsze widoki na okolicę. Pokoje dysponują loggiami, które zebrane razem wpływają na ostateczny kształt elewacji.

Tee House


Chcąc lepiej wpisać budynek w krajobraz regionu architekci postanowili ograniczyć liczbę barw do minimum. Kompleks jest więc niemal cały czarny i jedynie w częściach ozdobiony elementami z drewna. Elewację wykonano z modrzewia syberyjskiego, ciemnoszarego tynku i betonu.

Podobnie wygląda wnętrze obiektu. Zarówno w lobby jak i w apartamentach ograniczono paletę barw do minimum. Aby przełamać monotonię pojawiły się tu drobne elementy dekoracyjne takie jak kolorowe schowki pod schodami i obrazy powieszone na ścianach.

Czytaj też: Hotel | Czechy | Podróże | Drewno | whiteMAD na Instagramie

fot. BoysPlayNice (www.boysplaynice.com)