Zbudowali go wśród drzew. Maleńki domek letniskowy Żbik

Domek letniskowy Żbik zaprojektowała architektka Magdalena Grycz z zespołem. Budynek położony jest niecałą godzinę drogi od Warszawy.

Jest mały i ma trójkątny kształt. Domek letniskowy Żbik powstał w bezpośrednim sąsiedztwie drzew, zaledwie 100 metrów od rzeki Bug. Mini Cabin House powstał jako miejsce, w którym można odpocząć od codziennych obowiązków i naładować swoje akumulatory będąc blisko natury.

Architektka zaproponowała budowę prostego domku na planie trójkąta, który wewnątrz posiada zadaszony taras – jego powierzchnia to 35 m kw. Elewację budynku wykonano z czarnej blachy. Całość wnętrza ocieplono elementami drewna. Trójkątna bryła jest dziełem projektantek z pracowni mallumo i Filipa Surowieckiego -prowadzącego studio Fosa.

Domek podzielono na trzy części. Pierwszą stanowi strefa mieszkalna, drugą wspomniany już taras, a trzecią sucha sauna, która została ukryta w jednym z narożników. W części mieszkalnej królują ciepłe odcienie sklejki, naturalne tkaniny (len i wełna) oraz wyraźne, czarne elementy wykończeniowe. Mimo niewielkich rozmiarów projektantce udało się tutaj zmieścić wszystko, co jest niezbędne do wygodnego wypoczynku.

domek letniskowy


Przytulne wnętrze domku mimochodem nakłania do “nicnierobienia”. W Żbiku wreszcie możecie po prostu być, delektować się naturą, muzyką z winyli i sauną. Jeśli jednak roznosi Was energia, okolica sprzyja wycieczkom rowerowym, nadbużańskim spacerom, a w pobliżu znajdziecie stadninę konną – mówi autorka projektu.

Żbik wkrótce rozpocznie swoją działalność i zacznie przyjmować gości. Co ciekawe, część kwoty z noclegu trafi na konto fundacji WWF. Więcej informacji na fanpage na Facebooku Żbika TUTAJ.

Czytaj też: Domki letnikowe | Drewno | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Jak budynek wygląda w środku? Zobaczcie to na krótkim wideo:

Domek letniskowy Żbik – źródło: Magdalena Grycz, Filip Surowiecki