Domek letniskowy Żbik zaprojektowała architektka Magdalena Grycz z zespołem. Budynek położony jest niecałą godzinę drogi od Warszawy.

Jest mały i ma trójkątny kształt. Domek letniskowy Żbik powstał w bezpośrednim sąsiedztwie drzew, zaledwie 100 metrów od rzeki Bug. Mini Cabin House powstał jako miejsce, w którym można odpocząć od codziennych obowiązków i naładować swoje akumulatory będąc blisko natury.

Architektka zaproponowała budowę prostego domku na planie trójkąta, który wewnątrz posiada zadaszony taras – jego powierzchnia to 35 m kw. Elewację budynku wykonano z czarnej blachy. Całość wnętrza ocieplono elementami drewna. Trójkątna bryła jest dziełem projektantek z pracowni mallumo i Filipa Surowieckiego -prowadzącego studio Fosa.

Domek podzielono na trzy części. Pierwszą stanowi strefa mieszkalna, drugą wspomniany już taras, a trzecią sucha sauna, która została ukryta w jednym z narożników. W części mieszkalnej królują ciepłe odcienie sklejki, naturalne tkaniny (len i wełna) oraz wyraźne, czarne elementy wykończeniowe. Mimo niewielkich rozmiarów projektantce udało się tutaj zmieścić wszystko, co jest niezbędne do wygodnego wypoczynku.

domek letniskowy

Invest Komfort

Przytulne wnętrze domku mimochodem nakłania do „nicnierobienia”. W Żbiku wreszcie możecie po prostu być, delektować się naturą, muzyką z winyli i sauną. Jeśli jednak roznosi Was energia, okolica sprzyja wycieczkom rowerowym, nadbużańskim spacerom, a w pobliżu znajdziecie stadninę konną – mówi autorka projektu.

Żbik wkrótce rozpocznie swoją działalność i zacznie przyjmować gości. Co ciekawe, część kwoty z noclegu trafi na konto fundacji WWF. Więcej informacji na fanpage na Facebooku Żbika TUTAJ.

Czytaj też: Domki letnikowe | Drewno | Ciekawostki | whiteMAD na Instagramie

Domek letniskowy Żbik – źródło: Magdalena Grycz, Filip Surowiecki