kamienica w Łodzi
Oczyszczony budynek

Zdewastowana kamienica w Łodzi została oczyszczona! [PRZED i PO]

O szczęśliwym finale historii poinformował fanpage “Fabryczna” na Facebooku. Kamienica w Łodzi wyremontowana została trzy lata temu. Wkrótce po tym na elewacji pojawiły się bazgroły. Na szczęście dziś modernistyczny budynek odzyskał blask.

Modernistyczna kamienica znajduje się przy ulicy Jaracza 36 w Łodzi. Jej remont przeprowadzono w 2018 roku, prace wykonano z dofinansowaniem Urzędu Miasta Łodzi na kwotę 150 tysięcy złotych. W 2020 roku parter budynku pokryły wulgarne napisy i wątpliwej jakości graffiti. Ciemne malowidło rzucało się w oczy zwłaszcza, że budynek ma jasną elewację.

Szkody były duże, więc zakładaliśmy, że proces odmalowania parteru może zająć Wspólnocie Mieszkaniowej trochę czasu. Miesiące mijały, a elewacja cały czas raziła swoim wyglądem. Postanowiliśmy podjąć działanie w tym temacie – piszą autorzy fanpage Fabryczna.

kamienica w Łodzi


Na początku sierpnia tego roku skierowali list do Biura Architekta Miasta prosząc instytucję o interwencję i kontakt z zarządcą Wspólnoty Mieszkaniowej Jaracza 36 w kwestii pobrudzonej ściany. Już następnego dnia otrzymali odpowiedź od Biura Architekta Miasta z informacją, że Wspólnota Mieszkaniowa zleciła już prace, dzięki którym szpetne napisy zostaną zamalowane. Prace rozpoczęły się w połowie miesiąca i trwały kilka dni. Ich efektem jest czysta, jasna elewacja budynku.

Fabryczna to serwis internetowy o Łodzi. Poruszamy się w tematyce urbanistyki, architektury, kultury oraz lifestyle. Fabryczna to również projekt społeczny, mający na celu zwiększenie uporządkowania przestrzeni publicznej.

Czytaj też: Łódź | Kamienica | Renowacja | whiteMAD na Instagramie

Przesuń suwak PRZED i PO:

źródło: Fabryczna