ZAMIAST ZDJĘCIA CZY WIDEO ZNAJOMEMU PRZEŚLIJ… ZAPACH

Dzięki nowej aplikacji oSnap stworzonej przez profesora Davida Edwardsa i kierowany przez niego zespół studentów z Harvard University będzie można poczuć zapach pizzy uchwyconej na zdjęciu przez znajomego lub świeżo zmielonej kawy, którą pije twój przyjaciel na drugim końcu świata. Brzmi nierealnie ? A jednak!

oPhone Duo będące pod kontrolą aplikacji oSnap potrafi generować wiele wymyślnych zapachów. Jest analogiczny do drukarki atramentowej, ale zamiast pojemników z tuszem do drukowania obrazu, system wykorzystuje kombinację ośmiu wkładów zapachowych nazwie “oChips”.

Każdy oChip zawiera 4 aromaty co pozwala na stworzenie 32 kompozycji zapachowych. Z tych 32 zapachów bazowych może powstać ponad 300.000 niepowtarzalnych zapachów. Można nie tylko przesyłać znajomym zapachowe wiadomości, ale też na przykład oglądając dokumentalny film o puszczy poczuć ją własnym nosem. To dopiero początek możliwości urządzenia. Wkrótce będzie też można dzięki niemu opracowywać indywidualną nutę naszych perfum.

Na razie projekt jest w fazie rozwoju, pierwszą wersję tego urządzenia można zamówić na stronie indiegogo w cenie już od 149 $, wspierając zarazem dalsze badania nad projektem. (ms)

 

 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły