zdjęcia warszawy
PKP Powiśle

Szwajcarski architekt zachwycony Warszawą. Pokazał nam ulubione miejsca

Zdjęcia Warszawy wykonał Philip Holzborn, szwajcarski architekt z Lugano, który odwiedził stolicę Polski podczas wizyty u swoich przyjaciół. Miasto bardzo mu się spodobało. Poprosiliśmy go, by przesłał nam zdjęcia miejsc, które  najmilej wspomina.

Zdjęcia wykonał podczas wycieczki, która odbyła się w listopadzie 2018 r. Po mieście oprowadziła go przyjaciółka, dlatego Philip dotarł do miejsc, o których przybywający do Warszawy turyści często nie mają pojęcia.

Bardzo spodobał mi się klimat miasta i jego młody duch, chociaż pogoda nie była zbyt ładna, spędziłem tu wspaniały czas. Moimi ulubionymi częściami miasta były Kamionek, ze względu na jego industrialny charakter oraz centrum Warszawy ze wszystkimi fajnymi restauracjami i barami – wspomina architekt Philip Holzborn.

Architektowi spodobał się między innymi budynek mieszkalny “Młotek” znajdujący się w Śródmieściu, przy ul. Smolnej 8. Zaprojektował go duet architektów Jan Bogusławski i Bohdan Gniewiewski. Jego wysokość to 66 metrów, a budowa zakończyła się w 1976 r. Budynek był jednym z pierwszych wysokościowców w stolicy.

zdjęcia warszawy


Philip Holzborn odwiedził też Pragę, gdzie był pod wrażeniem działającego tam Muzeum Neonów. Samo muzeum i jego otoczenie uznaje za atrakcyjne miejsce do robienia zdjęć. Zdjęcia nie tylko Warszawy autorstwa Philipa znajdziecie na jego Instagramie klikając TUTAJ.

Czytaj też: Warszawa | Miasto | Modernizm | Urbanistyka

 

fot. Philip Holzborn