Chaty w lesie: zdobądź swój egzemplarz książki „Cabin Porn”

„Cabin Porn” to ilustrowana genialnymi fotografiami książkowa podróż przez marzenia, lasy i osobiste historie portretowanych bohaterów. Niewielkie, własnoręcznie budowane tytułowe „chaty”, ulokowane są w najbardziej malowniczych miejscach świata, a tworzący je ludzie i ich motywacje pobudzają wyobraźnię oraz pragnienie ucieczki od cyfrowej współczesności.

Pomysł na książkę, która stała się wydawniczym i społecznym fenomenem narodził się w głowie założyciela serwisu Vimeo, Zacha Kleina, który to wraz z dziennikarzem Stevenem Leckartem i fotografem Noah Kaliną portretują ludzi zmęczonych ciągłymi update’ami w świece galopującego technologicznego postępu, którzy przełączają się na tryb świadomego dokonywania wyborów. Zamieniają ulotne cyfrowe wrażenia na realne analogowe doznania. Przedkładają zapach lasu i szum drzew nad aromat kawy z sieciowej kawiarni i warkot samochodowych silników. I czują się wolni, gdy ich mobilne urządzenia są offline. A zamiast smartfona chwytają w dłoń piłę i młotek, i własnoręcznie konstruują swoje wymarzone chaty.

Tworzone przez pasjonatów chaty z drewna, gliny, stali lub odzyskowych materiałów, powstają w najodleglejszych zakątkach świata. Niektóre budowane w zaledwie kilka dni, inne „składane” krok po kroku z dostępnych w danym momencie surowców, stają w równie malowniczych co ekstremalnych lokalizacjach: na lądzie, w konarach drzew, na wodzie, skałach i lodowcach.

 

Klein – założyciel serwisu Vimeo i właściciel jednej z takich prywatnych chatek w rezerwacie Beaver Brook – przez lata kolekcjonował i umieszczał na swoim blogu fotografie chat nadsyłane przez znajomych i czytelników. W międzyczasie Beaver Brook stało się mekką dla konstruktorów chat poszukujących wytchnienia od miejskiego zgiełku. Popularność idei i ciekawość jaką rozbudzili autorzy bloga sprawiła, że gromadzony na cabinporn.com materiał trafił wreszcie na karty książki.

Ukłute przez Kleina wyrażenie „cabin porn” zrobiło w cyfrowym świecie furorę na miarę terminu „food porn”, związanego z jedzeniem i jego zmysłowymi aspektami. A książka od czasu amerykańskiej premiery nie schodzi z list bestsellerów. Książka trafiła już do polskich księgarń.

Mamy dobrą wiadomość dla naszych czytelników! Wśród osób, które zamówią magazyn WhiteMAD w opcji przedpremierowej rozlosujemy trzy egzemplarze „Cabin Porn”! Najlepiej zrobić to tutaj lub klikając w zdjęcie niżej. Do trójki osób powędruje więc nieco grubsza przesyłka.

Tytuł: „Cabin Porn. Podróż przez marzenia, lasy i chaty na krańcach świata”
Autor: Zach Klein, Steven Leckart, Noah Kalina
Przekład: Ewa Wojtych
Cena okładkowa: 49,90 zł