Zegarek FESWATCH jest jak kameleon! [ZDJĘCIA]

Firmy takie jak Microsoft, Apple i Google inwestują coraz więcej pieniędzy w produkcję tak zwanych inteligentnych zegarków i prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach.

Jednak walka o dominację na rynku inteligentnej biżuterii trwa.

Jednym z największych problemów utrudniających sprzedaż ubieralnej technologii jest żywotność baterii urządzeń. Niedawno Microsoft ogłosił, że zaczyna produkcje zegarków z ich wydłużoną żywotnością, ale nie ma co ukrywać, wszystkie wymagające nocnego ładowania. Może dlatego producenci powinni brać przy projektowaniu pod uwagę starsze, jednak znacznie bardziej energooszczędne technologie takie jak wyświetlacze E-Ink.

Tak właśnie zrobiła firma produkująca “FES WATCH” i mimo, że nie jest to tak naprawdę smartwatch. Zastosowanie takiego wyświetlacza to kompromis, zegarek będzie działał zdecydowanie dłużej, jednak nie zaoferuje wszystkich funkcji znanych ze smartwatchy.

Fes Watch pozwala nie tylko zmieniać kolor czy układ tarczy zegarka, ale również paska. Po naciśnięciu przycisku/pokrętła, możemy wybrać pomiędzy 24 różnymi wzorami pasków oraz cyfrowymi i analogowymi interfejsami tarcz. Jedno jest pewne, technologie ubieralne to ten segment, który zdominuje rynek w najbliższych latach. A wy zastanawialiście się już nad nowym zegarkiem? (ms)