Zegarek sportowy na rower – ranking 4 modeli

Zegarek sportowy na rower to akcesorium przydatne dla wszystkich fanów jednośladów. Niezależnie od tego, czy na rowerze jeździmy do pracy, czy traktujemy go bardziej jako sposób na uprawianie sportu, dobrze monitorować nasze zdrowie i trasy. Najlepiej sprawdzi się do tego zegarek sportowy!

Jaki wybrać? Na rynku mamy sporo modeli, które pozwalają na dokładne pomiary treningu. W przypadku roweru, sprawdzi się większość z nich – to jeden z najpopularniejszych sposobów na ruch, oprócz biegów czy spacerów, które są monitorowane przez większość urządzeń.

Dobrze więc świadomie podejść do wyboru zegarka i sprawdzić, który model najlepiej sprawdzi się do monitorowania jazdy na rowerze.

Co wziąć pod uwagę, wybierając zegarek sportowy?

Sportowy czasomierz możemy wybierać spośród bardzo wielu modeli, o zróżnicowanej cenie i funkcjonalnościach. Powinniśmy zdecydować, które elementy specyfikacji są dla nas szczególnie ważne, a także – określić budżet, którego chcemy się trzymać.

Na co zwracać uwagę, przeglądając dostępne opcje?

  • Monitorowane sporty – zwykle zegarki specjalnie stworzone do monitorowania sportu, oferują możliwość dokładnego mierzenia treningów wielu dyscyplin. Rower znajdziemy w praktycznie każdym modelu – to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowych.
  • Wygodna nawigacja – w odróżnieniu od smartwatchy, nawigacja zegarków sportowych przebiega nieco inaczej. Warto przyjrzeć się dokładnie nawigacji upatrzonego modelu, zwłaszcza w kontekście jazdy na rowerze, gdy na spojrzenie na ekran czasomierza i podjęcie wybranej akcji mamy dosłownie chwilę – na przykład czekając na światłach.
  • Sportowy design – zegarki sportowe mogą cechować się różnym wzornictwem. Dobrze wybrać taki, który pewnie leży na ręce i nie przesuwa się podczas jazdy. To ważne, by móc w każdej chwili spojrzeć na wyświetlacz zegarka, nie odrywając rąk od kierownicy.
  • Żywotność baterii – wycieczki rowerowe czy treningi potrafią trwać kilka dobrych godzin. Wybór modelu z wytrzymałą baterią jest w tym kontekście priorytetem!

To oczywiście tylko niektóre z kwestii, którym trzeba przyjrzeć się bliżej, jeśli zależy nam na wyborze sprawdzonego zegarka sportowego. Który konkretnie model wybrać? Czas przejść do polecanych urządzeń!

Zegarek sportowy na rower – polecane sprzęty

Który zegarek sportowy będzie najlepszym wyborem? Sporo zależy od potrzeb i budżetu. Przed zakupem, warto spojrzeć na kilka polecanych modeli.

  • Zegarek sportowy z GPS GARMIN Fenix 6 Pro – propozycja od uznanego producenta zegarków sportowych. Pozwala monitorować wiele rodzajów aktywności – w tym jazdę na rowerze. Ulepszona technologia pomiaru tętna mierzy intensywność ćwiczeń i zmienność tętna, aby obliczyć poziom natężenia wysiłku. Funkcja ClimbPro pozwala na otrzymywanie informacji o zbliżających się podjazdach – pomaga to dobrze rozłożyć siły podczas treningu. Oprócz wysiłku, zegarek pozwala monitorować również odpoczynek, by pomóc w opracowaniu optymalnego sposobu regeneracji.
  • Zegarek sportowy GARMIN Lily Sport – świetnie zaprojektowany, sportowy zegarek dla kobiet, wyróżniający się designem. Ale to dopiero początek zalet! Dzięki połączeniu z dedykowaną aplikacją, w smartfonie można śledzić nie tylko postępy w treningu, ale również przebyte trasy i ulubione ścieżki. Zegarek pomaga też zadbać o zdrowe nawodnienie.
  • Smartwatch GARMIN Fenix 7X Solar – sprzęt najwyższej klasy! Znajduje to odzwierciedlenie w cenie urządzenia. Najnowsze rozwiązania, kompatybilne aplikacje i całodobowe monitorowanie aktywności i odpoczynku – to świetny wybór dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i świadomie podchodzą do swojego zdrowia. Zegarek pozwala też przechowywać muzykę, a także – dokonywać płatności dzięki Garmin Pay™4. Połączenie ekranu dotykowego i przycisków to gwarancją wygodnej nawigacji.
  • Zegarek sportowy z GPS GARMIN Fenix 6S Pro – wytrzymała konstrukcja i świetny design – tak pokrótce można opisać ten zegarek. Pozwala monitorować wiele rodzajów sportów, w tym również – jazdę na rowerze, a nawet – grę w golfa i wioślarstwo. Szczegółowa nawigacja pomoże nam podążać do celu odpowiednią drogą – to bardzo przydatne rozwiązanie w trakcie rowerowych wycieczek.

Odpowiedni czasomierz to wygodny gadżet w trakcie jazdy rowerem – niezależnie od tego, czy wybieramy jazdę po płaskim, na leniwe wycieczki, czy odkrywamy górskie, trudne szlaki. Jaki model więc wybrać? W MediaMarkt czeka wiele zegarków sportowych! Dobrze poświęcić odpowiednio dużo czasu na sprawdzenie opinii użytkowników, by sprawdzić, jak inni oceniają sprzęt, który wpadł nam w oko.

źródło: Materiał Partnera

Zobacz również: Moda | Gadżety | Technologia