Poznańskie żelazko zostanie odbudowane. Budowa ruszy już w przyszłym roku!

Niedawno pojawiły się nowe wizualizacje budynku, który powstać ma na jednej z poznańskich działek w centrum miasta, u zbiegu ulic Ogrodowej i Krysiewicza. Na działce tej stała wyburzona kilka lata temu kamienica w stylu renesansowym zwana potocznie przez poznaniaków “żelazkiem”. Inwestycja ma ruszyć już na wiosnę!

Była to jedna z ciekawszych kamienic w mieście, niestety ze względu na jej stan techniczny w 2011 roku zapadła decyzja o rozbiórce. Działka w tak reprezentacyjnym miejscu, szybko zaczęła cieszyć się zainteresowaniem deweloperów.

Dziś wiemy już jak ma wyglądać następca kultowej kamienicy. Będzie nim budynek biurowo-mieszkalny, który swoją architekturą nawiązywać ma do zburzonego obiektu. Nowe skrzydło wzdłuż ulicy Krysiewicza, stanowić będzie stylistyczną kontynuację dawnej zabudowy o identycznym detalu i artykulacji otworów okiennych. Sama kamienica ma być jednak w pełni nowoczesna i wyposażona w wiele udogodnień dla jej użytkowników. Znajdzie się w niej min. dwupoziomowy parking z 37 miejscami postojowymi i windy.

Całkowita powierzchnia użytkowa tego liczącego pięć kondygnacji obiektu wynosić będzie ok. 3350 m kw. Ponad połowę zajmą wysokiej klasy lokale biurowe w układzie typu open-space lub korytarzowym. W budynku poza częścią biurową na parterze przewidziano również strefę handlowo-usługową dostępną bezpośrednio z poziomu ulicy. Poddasze zajmą natomiast luksusowe apartamenty z przestronnymi tarasami.

Inwestor jest firma Constructa Plus, natomiast  za projekt odpowiada pracownia architektoniczna CDF architekci, znana z takich realizacji jak Ubiq 34, biurowiec Maraton czy PGK Poznań. Póki co rozpoczęto komercjalizację biurowca, natomiast sam obiekt ma zostać oddany do użytku na przełomie roku 2017 i 2018.