Zestaw do wypiekania chleba. Praca dyplomowa Mirko Ihrig.

Nie da się ukryć, że dla wielu z nas chleb jest najbardziej podstawowym składnikiem w diecie. W ostanim czasie, gdy nawet wyjście do sklepu jest utrudnione, podpowiadamy razem z absolwentką Mirko Ihrig jak w domowych warunkach upiec świeży i zdrowy chleb. Poznajcie Bread from Scratch, czyli zestaw do wypiekania chleba. 

Przetworzona żywność stała się tak rozpowszechniona, że niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego w jaki sposób powstała. Praca dyplomowa Mirko Ihrig ma przywrócić nam wiedzę na temat produkcji pieczywa. Wszystko odbywa się w formie zabawy. Bread from Scratch to zbiór sześciu obiektów, które są symboliczne, ale funkcjonalne i w każdym przypadku stanowią etap w procesie pieczenia chleba.

Zestaw do wypiekania chleba składa się z młyna do mielenia ziaren na mąkę, słoika do produkowania zakwasu, miski, deski do zagniecenia ciasta, łopatki do wyjmowania chleba oraz pieca do jego wypieku. Projekt tak na prawdę ma podnosić świadomość w aspekcie tego co jemy, zachęcać  do samodzielnej produkcji żywności i sprowokować do dyskusji na temat współczesnego sposobu jej wytwarzania.

Czytaj też: Portfolio | Gadżety | Ciekawostki | Drewno |

źródło: materiały prasowe