Zestaw małego architekta. Stwórz swoje własne miasto marzeń.

Arckit to zestaw trójwymiarowych klocków, przeznaczonych dla profesjonalnych i aspirujących architektów. Te nietypowe puzzle miały pomagać w tworzeniu modeli, planów, makiet czy przy planowaniu.

Powstały dwie wersje układanek. Pierwsza to Arckit Cityscape, przeznaczona do tworzenia miast wieżowców, budynków i całych kompleksów zabudowań. Drugi zestaw, Masterplan bardziej skupia się na planowaniu i urbanistyce. Oba, przeznaczone początkowo dla profesjonalistów okazały się bardo przystępne dla wszystkich, dlatego zagościły w domach zarówno architektów jak i hobbistów czy dzieci.

Arckit powstał w 2014 roku, jako narzędzie dla profesjonalnych architektów. Jednak Arckit stał się tak popularny, że postanowiliśmy wypuścić go dla szerszej publiczności. Pomimo tego, wciąż jednak pamiętamy o naszych korzeniach, o tym, że to produkt pomagający architektom, profesjonalistom. Jednak chcieliśmy przybliżyć ten często niezrozumiały świat, dla szerszego grona ludzi. Niech każdy może poczuć się architektem.

-mówi Damien Murtagh

Budynki tworzone są w skali 1:48, ale co nam podoba się najbardziej, to fakt, że budynki można składać, rozkładać, zmieniać ich kształty i kolory bez użycia kleju czy taśm klejących. Klocki składa się podobnie do klocków LEGO, z którym notabene firma planuje nawiązać współpracę.