Zestaw minimalistycznych naczyń od polskiej marki oHUS

Są jak małe, białe cuda, które potrafią każdy posiłek zmienić w ucztę. oHUS to młoda poznańska marka z Poznania, która specjalizuje się w tworzeniu naczyń z Corianu.

Corian to unikatowe tworzywo, które cenią architekci wnętrz na całym świecie. Tworzywo spodobało się twórcom marki oHUS, którzy przygotowali z niego już w sumie 5 kolekcji desek do serwowania tapasów i sushi. Elementem wspólnym wszystkich tych kolekcji jest jednak minimalizm.

Corianem® ubieramy stoły. Nasza estetyka nie dominuje treści podanych potraw, chcemy aby potrawy serwowane na naszych systemach otrzymały piękne tło. Dzięki czystej estetyce codzienne dania i przekąski zyskują piękną oprawę i wyjątkowe oblicze, natomiast wyjątkowe dzieła kulinarne będą swobodnie zachwycać gdyż nie zostaną zdominowane a jedynie zostaną dopełnione estetyką oHUSa – powiedział Radek Idziak, twórca marki oHUS.

Projektanci o Corianie dowiedzieli się wiele lat temu, kiedy współpracowali przy realizacjach wnętrzarskich. Zachwyciły ich nieograniczone możliwości tego materiału i estetyka, którą można uzyskać poprzez jego odpowiednie traktowanie. Dużym minusem była cena, dlatego w głowach projektantów zrodził się pomysł, by nadać im mniejszą formę. Tak właśnie powstał oHUS.

Corian® wchodzi w skład portfolio produktów firmy Du Pont™, to materiał składający się w 2/3 z minerałów naturalnych oraz w 1/3 z żywicy akrylowej. Ma on cechy kamienia jak i tworzywa sztucznego. Produkuje się go w płytach grubości od 4-19 mm, o powierzchni zbliżonej do 3 m kw. Najczęściej można go podziwiać w kolorze białym bądź czarnym, jednak dostępny jest na rynku w blisko 100 różnych dekorach.

Dzięki swojej strukturze poszczególne elementy Corianu® można ze sobą łączyć w sposób zupełnie niewidoczny, dzięki czemu można uzyskać efekt nieskazitelnej płaszczyzny nawet przy wielkich powierzchniach. Ponadto materiał ten po nagrzaniu w specjalnych piecach staje się elastyczny co pozwala na kształtowanie go w różne formy. Może być gięty, frezowany, szlifowany, wytłaczany i perforowany.


Ze względu na jednolitą i nieporowatą strukturę Corian® jest odporny na rozwój bakterii, grzybów i pleśni dlatego znaleźć go można wszędzie tam, gdzie ważny jest wysoki stopień higieny – w szpitalach, laboratoriach, na blatach kuchennych. Chętnie sięgają po niego także firmy z branży HORECA.

Naszym pierwszym produktem, który stworzyliśmy i który uzyskał nominację do nagrody Top Design Award 2017- jest zestaw do serwowania sushi, który zachowuje minimalistyczną i czystą formę. Kochamy biały Corian®. Jest on zawsze tylko tłem, podstawą do interpretacji naszych produktów. Jest trochę jak biała kartka papieru, którą każdy może zapisać po swojemu – dodają twórcy marki.

Już niebawem w sprzedaży pojawia się kolejne wyroby oHUSa- misy, deski do krojenia oraz małe kolekcje nowych kolorów i kształtów. Śledźcie fanpage oHUSa tutaj.