Zielone mieszkanie dla czteroosobowej rodziny. Ma 98 metrów kwadratowych.

Zielone mieszkanie zaprojektowane zostało dla czteroosobowej rodziny przez architektów z pracowni Framuga Studio. Zdjęcia wykonała Aleksandra Dermont

Zielone mieszkanie powstało na Bemowie. Jego powierzchnia wynosi 98 metrów kwadratowych. Projekt mieszkania stworzony dla czteroosobowej rodziny dla której przyroda, naturalne materiały i możliwość wspólnego, rodzinnego spędzania czasu w domu jest najważniejsza. Głównym założeniem było stworzenie dużej otwartej, przestrzeni w której cała rodzina mogłaby wspólnie spędzać czas. W centrum salonu znajduje się wygodna otoczona przez zieleń sofa. Z jednej jej strony mamy swobodny dostęp do dużego stołu oraz otwartej kuchni z drugiej strefę z bujanym fotelem oraz regałami dla dzieci.


Zieleń w wielu odsłonach pojawia się w całym mieszkaniu ale trzy segmenty zostały zdecydowanie mocniej zaakcentowane: zabudowa w kuchni i holu, ściana tv oraz łuk z drzwiami prowadzącymi do prywatnej łazienki. Ściana z łukiem zaprojektowana została, by podkreślić retro/organiczny klimat mieszkania oraz stworzyć miękkie przejście do strefy codziennych zabaw dziecięcych w salonie. 

O architektach:
Framuga Studio – zajmujemy się kompleksowym projektowaniem wnętrz prywatnych oraz publicznych, tworzeniem przedmiotów i identyfikacji wizualnej. Kreujemy przestrzeń i atmosferę, w której sami chcielibyśmy przebywać.  Tworzymy oryginalne, inspirujące i spójne projekty przygotowane w oparciu o indywidualne potrzeby klienta. Pracujemy łącząc wiedzę, umiejętności i doświadczenie w dziedzinach takich jak design, architektura, marketing i komunikacja wizualna.

Gabriela Bartczak-Pruszyńska – W 2019 roku otrzymała tytuł licencjata na kierunku Architektury Wnętrz na Akademii Polsko-Japońskiej w Warszawie. Aktualnie kontynuuje studia magisterskie na kierunku Architektury Wnętrz warszawskiej ASP. W 2019 zajęła 1 miejsce w konkursie na “Projekt małej architektury w Lublinie” a rok wcześniej wyróżnienie w konkursie “Design it yourself” na projekt wyjątkowego i kolorowego wnętrza przestrzeni prywatnej. Posiada sześcioletnie doświadczenie w tworzeniu projektów wnętrz prywatnych oraz publicznych. Wnętrza są jej nieustająca pasją a pracownia FRAMUGA ukochanym dzieckiem.  Przyznaje że “zadowolenie klientów po ukończonym projekcie i uśmiech na ich twarzach” jest największa radością i mocą która daje ogromną siłę.

Marta Sójka – W 2019 roku z wynikiem celującym uzyskała tytuł inżyniera na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej na kierunku Architektura i Urbanistyka. Przy współpracy z biurem architektonicznym Open Architekci zajęła II miejsce w konkursie architektoniczno-urbanistycznym SARP na koncepcję zagospodarowania Ośrodka Polonii oraz drugie miejsce w konkursie architektoniczno-urbanistycznym SARP na koncepcję nowego oblicza Parku Żerańskiego.  Posiada trzyletnie doświadczenie w pracy przy projektach architektoniczno-urbanistycznych oraz wnętrzarskich. W październiku 2020 roku dołączyła do zespołu pracowni FRAMUGA w której łącząc swoje techniczne doświadczenie, kreatywne pomysły i wysmakowane poczucie estetyki tworzy projekty wnętrz prywatnych oraz publicznych. Marta jest fanką zdrowego i ekologicznego trybu życia. gdy tylko może próbuje przeciągnąć każdego na zieloną stronę mocy! Do pracowni przybywa na rowerze a na drugie śniadanie pije tylko zielone smoothie ;)

Czytaj też: Wnętrza | Mieszkanie | Architektura w Polsce | whiteMAD na Instagramie

źródło: Framuga Studio
zdjęcia: Aleksandra Dermont