Zielone parkingi w Łodzi. Geokrata i trawa zamiast kostki brukowej!

Zielone parkingi w Łodzi powstały narazie po obu stronach ul. Łanowej na odcinku od ul. Plantowej do ul. Traktorowej. Zamiast tradycyjnej kostki brukowej, miasto postawiło na trawnik. Zdaniem magistratu jest to rozwiązanie, które jest bardziej ekonomiczne, ekologiczne i estetyczne. Inwestycja jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Przy budowie parkingu zostanie wykorzystana geokrata, która stworzy konstrukcję nie tylko stabilną i trwałą, ale także przyjemną dla oka. Wolne przestrzenie będą wypełnione humusem i nasionami traw, dlatego już wkrótce kierowcy zaparkują nie na betonie, a na trawie. Zieleni nigdy dosyć, dlatego w ramach inwestycji zostaną zasadzone także lipa drobnolistna i robinia akacjowa.

“Na miejscu trwają już ostatnie poprawki. Końcowym etapem będzie umieszczenie znaków drogowych, aby w połowie września przygotować inwestycję do odbioru” –  mówi Małgorzata Loeffler z Zarządu Inwestycji Miejskich w Łodzi.

Zielone parkingi w Łodzi realizowane są w ramach Budżetu Obywatelskiego. Inwestycja ma zostać ukończona w 2022 roku. Jej wartość to blisko 566 tys zł.

Więcej artykułów na temat zmian zachodzących w Łodzi znajdziecie klikając TUTAJ!

Czytaj też: Architektura w Polsce | Metamorfoza | Łódź | Zieleń | Ekologia | whiteMAD na Instagramie

źródło: UM Łódź (um.lodz.pl) / zdjęcia: Radosław Jóźwiak (um.lodz.pl)