Zielony hotel w Wietnamie

Zielony hotel w Wietnamie. Na jego balkonach tysiące roślin. 

Szacunek do roślin i szeroko rozumianej zieleni to jeden z najważniejszych trendów w architekturze ostatnich lat. Dobrym tego przykładem jest otwarty niedawno zielony hotel w Wietnamie, którego fasadę zdobią tysiące tropikalnych roślin.

Hotel Chicland w wietnamskiej miejscowości Danang to 21-piętrowy obiekt, który stanął w samym centum miasta przy nadmorskiej ulicy Vo Nguyen Giap. To, co go wyróżnia zielony hotel w Wietnamie to jego nietypowa, nawiązująca do brutalizmu betonowa bryła, której uroku dodają tysiące tropikalnych roślin zasadzonych na nieregularnie osadzonych balkonach. Zielony hotel w Wietnamie


Autorem projektu hotelu jest wietnamski architekt Vo Trong Nghia, który znany jest ze swoich realizacji, w których głównym bohaterem jest właśnie zieleń. Architekt zaplanował w hotelu 129 pokoi, z których każdy ma prywatny balkon lub taras pełen lokalnych krzewów, kwiatów, a nawet drzew. Warto również dodać, że hotel został zaprojektowany w taki sposób, by każdy pokój miał własny widok na pobliską promenadę i wybrzeże. W obiekcie znalazła się również kawiarnia, restauracja, centrum SPA z basenem, a także taras widokowy i sale konferencyjne.

W naszym serwisie niejednokrotnie opisywaliśmy wykorzystanie zieleni w architekturze. Wśród nich wymienić możemy między innymi zielony wieżowiec w Kanadzie (tutaj)wertykalne ogrody w stylu Bauhaus (tutaj), a także zielony wieżowiec, który powstanie w szwajcarskiej Lozannie (tutaj).

źródło: https://www.chiclandhotel.com