Zielony hotel w Wietnamie

Zielony hotel w Wietnamie. Na jego balkonach tysiące roślin. 

Szacunek do roślin i szeroko rozumianej zieleni to jeden z najważniejszych trendów w architekturze ostatnich lat. Dobrym tego przykładem jest otwarty niedawno zielony hotel w Wietnamie, którego fasadę zdobią tysiące tropikalnych roślin.

Hotel Chicland w wietnamskiej miejscowości Danang to 21-piętrowy obiekt, który stanął w samym centum miasta przy nadmorskiej ulicy Vo Nguyen Giap. To, co go wyróżnia zielony hotel w Wietnamie to jego nietypowa, nawiązująca do brutalizmu betonowa bryła, której uroku dodają tysiące tropikalnych roślin zasadzonych na nieregularnie osadzonych balkonach.Autorem projektu hotelu jest wietnamski architekt Vo Trong Nghia, który znany jest ze swoich realizacji, w których głównym bohaterem jest właśnie zieleń. Architekt zaplanował w hotelu 129 pokoi, z których każdy ma prywatny balkon lub taras pełen lokalnych krzewów, kwiatów, a nawet drzew. Warto również dodać, że hotel został zaprojektowany w taki sposób, by każdy pokój miał własny widok na pobliską promenadę i wybrzeże. W obiekcie znalazła się również kawiarnia, restauracja, centrum SPA z basenem, a także taras widokowy i sale konferencyjne.

W naszym serwisie niejednokrotnie opisywaliśmy wykorzystanie zieleni w architekturze. Wśród nich wymienić możemy między innymi zielony wieżowiec w Kanadzie (tutaj)wertykalne ogrody w stylu Bauhaus (tutaj), a także zielony wieżowiec, który powstanie w szwajcarskiej Lozannie (tutaj).

źródło: https://www.chiclandhotel.com

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły