PO

Zielony pasaż połączy Włókienniczą i Piotrkowską. Obecnie ulice są oddzielone murem

Pasaż połączy Włókienniczą i Piotrkowską, dzięki współpracy miasta z prywatnym inwestorem – podwórka kamienic przy ul. Piotrkowskiej 22 i Wschodniej 45 połączy nowy zielony pasaż. Pojawią się w nim lokale usługowe, handlowe i gastronomiczne.

Przedmiotem zawartego przez miasto porozumienia ze Spółką Sunco Nieruchomości Karim-Cytrowska jest stworzenie nowego, pieszego ciągu komunikacyjnego od ulicy Piotrkowskiej do Wschodniej i dalej w kierunku ul. Włókienniczej. Prowadzić on będzie przez nieruchomości przy ul. Piotrkowskiej 22, będącej własnością Spółki i nieruchomość przy ul. Wschodniej 45, stanowiącą własność Miasta Łodzi. W zeszłym roku rozpoczęto gruntowny remont nieruchomości przy ul. Wschodniej 45 w ramach projektu rewitalizacji obszarowej centrum Łodzi. Po remoncie prawie cały jej parter przeznaczony zostanie na lokale użytkowe (12 lokali).


Furtka w miejscu muru
Obecnie nieruchomości te oddzielone są od siebie wysokim murem. W wyniku porozumienia Spółka rozbierze stojący na swojej nieruchomości mur, a w zamian Miasto postawi ogrodzenie z furtką, która pozostanie otwarta w godzinach 6:00-23:00. W tych samych godzinach dostępne będzie również wejście na nieruchomości od strony ul. Piotrkowskiej i ul. Wschodniej. Likwidacja obecnej bariery umożliwi swobodne przejście z ul. Piotrkowskiej do ul. Włókienniczej.

Wejście do pasażu od strony Piotrkowskiej 22

“Trwa remont miejskiej kamienicy wraz z oficynami na ul. Wschodniej 45 – po remoncie będzie ona wyglądać naprawdę imponująco. Przylegająca do niej nieruchomość na ul. Piotrkowskiej 22 jest prywatna. I właśnie dzięki zaangażowaniu jej właściciela – Spółki Sunco Nieruchomości Karim-Cytrowska zyskamy w Łodzi nowy ogólnodostępny, zielony pasaż, który przedłuży ul. Włókienniczą aż do Piotrkowskiej. Swoją część prac w tym miejscu już realizujemy i z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie prac po prywatnej stronie nowego pasażu. Jestem przekonany, że metamorfoza tej przestrzeni, nasadzenia zieleni, powstanie lokali usługowych, handlowych i gastronomicznych będzie biznesowym strzałem w dziesiątkę” – powiedział Adam Pustelnik, pierwszy wiceprezydent miasta Łodzi.

Korzyści dla przedsiębiorców i mieszkańców
Dzięki zwiększonej dostępności do nieruchomości inwestycja wpłynie pozytywnie na prowadzone działalności w lokalach w głębi podwórek. Ponadto zwiększy także zainteresowanie najmem tych lokali. Korzyści ze stworzenia nowego ciągu komunikacyjnego obejmą zarówno mieszkańców, właścicieli obu nieruchomości, najemców i klientów lokali użytkowych.

Realizacja obu części inwestycji – miejskiej i prywatnej będzie zsynchronizowana w czasie i ma zakończyć się do końca 2022 roku.

Czytaj też: Architektura w Polsce | Metamorfoza | Łódź | Zieleń | Ekologia | whiteMAD na Instagramie

źródło: Zielony pasaż połączy Włókienniczą i Piotrkowską w Łodzi /  um.lodz.pl
zdjęcia: materiały prasowe / materiały inwestora / um.lodz.pl  / google.maps

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły