Zielony wieżowiec. Jego fasadą będzie kilkusetmetrowy pas zieleni!

To kolejna propozycja na wieżowiec Southbanku by Beulah. Poprzednio prezentowaliśmy propozycję studia MAD Architects, o której możecie poczytać TUTAJ. Dziś prezentujemy Wam drugą, konkurencyjną propozycję w wykonaniu UNStudio. Która lepsza?

Propozycja złożona przez UNStudio to dwie spiralne wieże, których cechą charakterystyczną jest kilkadziesiąt pięter niemal w całości porytych roślinnością. Zielone tarasy mają pełnić kilka funkcji. Po pierwsze będą stać na pierwszej linii frontu w walce z zanieczyszczonym powietrze. Rośliny znakomicie sprawdzają się jako filtry powietrza. Zatrzymują pyłki unoszące się nad miastem, a w zamian oddają czysty tlen. Drugą zaletą jest ich umiejętność tłumienia hałasu. Dzięki czemu osoby korzystające z tarasów mogą cieszyć się widokiem, bez przymusu słuchania hałasu dochodzącego z ulic.


Ważnymi elementami są również dachy wieżowców. Oba będą w pełni dostępne dla mieszkańców Melbourne i turystów. Powstaną na nich nowoczesne ogrody z tarasami widokowymi oferującymi panoramiczny widok na wszystkie strony. W wysokościowcach powstaną między innymi apartamenty, hotele, restauracje, lokale handlowe i usługowe.

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły