Szklana zjeżdżalnia na szczycie wieżowca. Atrakcja dla odważnych

Wieżowiec U.S. Bank Tower w Los Angeles jest najwyższym budynkiem w tym mieście. Właśnie zapowiedziano utworzenie na jego szczycie zjeżdżalni zbudowanej ze szkła.

Zjeżdżalnia “Skyslide” zamontowana zostanie na 70. piętrze wieżowca, którego wysokość to 310 metrów. Sławę budynkowi zapewne przyniesie to, co wkrótce pojawi się na jego szczycie.

Właściciel budynku, firma OUE Limited ogłosiła właśnie, że zamontuje tam nową atrakcję dla turystów. Zjeżdżalnia połączy 70. i 69. piętro i zbudowana zostanie tak, aby zjeżdżający w niej ludzie mogli podziwiać panoramę miasta. Umożliwi to sama konstrukcja szklanej zjeżdżalni, która wychodzić będzie na zewnątrz budynku.

Zjeżdżalnię “Skyslide” zaprojektowała firma Gensler. Według zapowiedzi, konstrukcja ma sprawić, że zjeżdżający po niej będą się czuć tak, jakby spadali z 70 piętra na ziemię. Atrakcja jednak nie będzie należeć do najtańszych. Bilet na platformę widokową, z której roztacza się widok na Los Angeles kosztuje 25 dolarów, za możliwość skorzystania ze zjeżdżalni trzeba dopłacić kolejne 8 dolarów.

Póki co nie ujawniono, kiedy konstrukcja zostanie otwarta.