Zlew łazienkowy wpuszczany w blat i umywalka nablatowa – które rozwiązanie lepiej wybrać?

Umywalki nablatowe oraz wpuszczone w blat są bardzo popularne, chociaż zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma wady i zalety. Wiele osób urządzających łazienkę zastanawia się, którą wersję instalacji wybrać i na co jeszcze zwrócić uwagę. W końcu wybór zlewu ma wpływ nie tylko na wygląd łazienki, ale także na jej funkcjonalność i codzienne czynności.

Zlew łazienkowy wpuszczany w blat – wady i zalety

Umywalkom wpuszczanym w blat najczęściej zarzuca się, że zajmują zbyt dużo miejsca. Nie do końca jest to prawda, bo umywalka tego typu zajmuje stosunkowo niewiele miejsca, chociaż więcej w porównaniu do umywalki nablatowej. Największy problem w przypadku takich rozwiązań jak zlew łazienkowy wpuszczany w blat jest to, że podczas umieszczania części instalacji w blacie łazienkowym, zabiera się część przestrzeni mogącej służyć do przechowywania przyborów toaletowych. Dlatego zlew łazienkowy wpuszczany w blat może się niekoniecznie sprawdzić w małej i kompaktowej łazience. Warto jednak podkreślić, że pod względem funkcjonalności takie rozwiązanie wcale nie jest gorsze od zlewu montowanego na blacie. Instalacja wpuszczona w blat również dobrze chroni szafkę i poszczególne elementy przed kontaktem z wodą. Warto jednak pamiętać, że wymiary umywalki wpuszczanej w blat muszą bardzo dobrze pasować do rozmiaru szafki. Gdzie szukać dobrej jakości armatury? Polecamy ofertę Maxfliz, sprawdź koniecznie rozwiązania do łazienek na: https://www.maxfliz.pl/sklep/wyposazenie-lazienek-ceramika-lazienkowa-umywalki-wpuszczane-w-blat,1013. Znajdziesz tam spory wybór umywalek oraz wiele innych stylowych elementów wyposażenia wnętrz.

Umywalka nablatowa — plusy i minusy

Umywalki nablatowe cieszą się od lat dużą popularnością i często można spotkać takie właśnie rozwiązanie z sklepach z armaturą czy wyposażeniem wnętrz. Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że umywalki nablatowe zajmują zwykle mniej miejsca w łazience i nie ograniczają aż tak powierzchni użytkowej czy do przechowywania jak zlew łazienkowy wpuszczany w blat. Dlatego umywalka nablatowa może lepiej sprawdzić się w łazience o małej powierzchni, gdzie liczy się każdy centymetr. Kolejne udogodnienie to fakt, że umywalka montowana na blacie jest postawiona nieco wyżej niż umywalka wpuszczana w blat. Dzięki temu wyższe osoby mają swobodny dostęp do umywalki w trakcie mycia zębów, twarzy, golenia się czy innych czynności higienicznych. Wysokie ranty umywalki dodatkowo zapobiegają chlapaniu wody, co pozwala dłużej utrzymać czystość w łazience.

Którą umywalkę wybrać?

Jak widać zarówno jedno rozwiązanie, jak i drugie ma swoje zalety oraz wady. Obydwa typy zlewu oferują wysoką funkcjonalność i wygodę podczas codziennego korzystania. Umywalka nablatowa i wpuszczona w blat sprawdzi się do urządzenia i zaaranżowania nowoczesnej łazienki. Umywalka wpuszczona w blat dobrze komponuje się z szafkami łazienkowymi, zakrywając elementy montażowe, jednak równocześnie zabiera sporo przestrzeni, którą można by wykorzystać do przechowywania akcesoriów łazienkowych czy środków czystości.

Artykuł sponsorowany

Zobacz również: Łazienka | Wnętrza | Meble


 

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły