kąpielisko dąbie

Zmiana na plus! Kąpielisko Dąbie w Szczecinie otwarte po przebudowie

Zakończyły się prace modernizacyjne, w ramach których kąpielisko Dąbie w Szczecinie zyskało nowy wygląd. Teren uprzątnięto i zamontowano nowe meble miejskie, z których korzystać mogą wszyscy mieszkańcy.

Kompleks atrakcji, który powstał nad kąpieliskiem w Dąbiu oficjalnie otwarty został w środę wieczorem. Mieszkańcy chętnie skorzystali z premierowej wycieczki, jaką można było odbyć po przebudowanym obiekcie.

Oddaliśmy w ręce mieszkańców najnowocześniejszy tego typu obiekt w naszym mieście. Cieszy mnie to, że w ostatnich tygodniach to już druga, po skateparku na Majowym, taka inwestycja. Sezon kąpielowy rzeczywiście za nami, ale Dąbie to teraz mnóstwo innych atrakcji. Środowy wieczór i frekwencja na premierowym otwarciu pokazały, że nasza praca spełniła oczekiwania mieszkańców. Dzieci szalały na placu zabaw, osoby starsze spacerowały po obiekcie i wspominały jak wyglądał wcześniej. Miałem okazję porozmawiać z kilkudziesięcioma osobami, które były pod wrażeniem tego, co dostały – przyznaje dyrektor Zakładu Usług Komunalnych Tomasz Wawrzyńczak.

Teren przy jeziorze Dąbie niemal w stu procentach został przebudowany i na nowo zaaranżowany. Jest dużo atrakcji: miejsca do plażowej piłki siatkowej, nowe chodniki i szlaki spacerowe, place zabaw dla mniejszych i większych dzieci, siłownia pod chmurką, wiaty, altany, miejsca do grillowania, poidełka czy leżaki. Wszystko jest ogrodzone, 24 godziny na dobę monitorowane i doglądane przez ochronę. Pojawiło się także oświetlenie. Kąpielisko Dąbie zyskało wprawdzie nowe meble, ale ich design jest dość standardowy, nie znajdziemy tam tak oryginalnych rozwiązań jak na przykład w Cieszynie (czytaj TUTAJ).

kąpielisko dąbie


W ciągu dwóch godzin obiekt odwiedziło kilkaset osób. Kompleks nad jeziorem Dąbie czynny jest siedem dni w tygodniu w godzinach od 10 do 18. Wstęp na teren kąpieliska jest bezpłatny. Inwestycję zrealizował Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie. Przebudowa obiektu kosztowała 9 mln zł. Obiekt powstał na postawie dokumentacji projektowej opracowanej przez Studio Architektury i Urbanistyki Małgorzata Wojtaś-Frankowska.

Czytaj też: Szczecin  | Zieleń | Meble miejskie | whiteMAD na Instagramie

źródło: Zakład Usług Komunalnych w Szczecinie

Najpopularniejsze

najczęściej czytane artykuły