Znikną budy, będą wieżowce? Szykują się zmiany w centrum Poznania

Jeszcze przed drugą wojną światową stały tutaj kamienice. Od wielu lat działkę pomiędzy ul. Dąbrowskiego, Roosevelta i Słowackiego w Poznaniu zajmują budki z jedzeniem, niemiecką chemią i strzeżony parking. Całość tego przykrego krajobrazu wieńczy ogromny ekran LED z reklamami. Wkrótce może się to zmienić.

Architekci z pracowni Wojtyś Wójtowicz Architekci przygotowali koncepcję zagospodarowania działki w sąsiedztwie Mostu Teatralnego. Projektanci proponują, aby powstał tutaj kompleks z mieszkaniami, biurami, hotelem i sklepami.

Dzięki pomieszaniu różnych funkcji budynek żyje dłużej, a nie tylko w ciągu dnia, gdy pracują biurowce – powiedział poznańskiej Gazecie Wyborczej architekt Marcin Wojtyś.

Najwyższy z budynków będzie mieć 15 kondygnacji. Oznacza to, że jego wysokość nieznacznie przekroczy 60 metrów. Porównując, znajdujący się kilkaset metrów dalej Okrąglak ma 45 metrów wysokości.

W nowym kompleksie powstaną przestrzenie publiczne, z których będzie można korzystać przez całą dobę. Jest spora szansa, że inwestycję uda się zrealizować w ciągu najbliższych pięciu lat. Trzymamy kciuki!