Zmienia zwykłe bloki w przedziwne dzieła sztuki. Efekt zachwyca

Posługujący się pseudonimem rek0de artysta tworzy wizualizacje i animacje, które odnoszą się do codziennego życia. W jednej ze swoich prac zamienił bloki w Londynie w surrealistyczne instalacje wypełnione balonami.

Rek0de specjalizuje się w tworzeniu grafik 3D. Jego instagramowy profil wypełniony jest krótkimi animacjami i fotorealistycznymi wizualizacjami. Artysta wykonuje wizualizacje, które przypominają zdjęcia zrobione przez przechodnia z poziomu ulicy. Taki zabieg sprawił, że instalacje wyglądają autentycznie.

Nam najbardziej spodobała się seria wizualizacji, w których rek0de zestawił architekturę z kolorowymi balonami. Okrągłe kule mimo swych rozmiarów zdają się być lekkie i wypełniają szczeliny fotografowanych obiektów. Artysta nigdy nie wykonuje dwóch podobnych wizualizacji, każda z nich ma swój charakter, a animacje, które tworzy potrafią hipnotyzować.


Rek0de sięga też po motywy futurystyczne. Na części jego prac modernistyczne bloki zestawione zostały z robotami. To niecodzienne spojrzenie na świat. Wszystkie jego wizualizacje oraz animacje dopracowane są w każdym detalu. Gratulujemy talentu i precyzji – w oknach modernistycznych wieżowców odbija się światło, co jeszcze bardziej potęguje wrażenie i sprawia, że publikowane na Instagramie treści jawią się jako rzeczywiste.

Czytaj też: Ciekawostki | Sztuka | Kultura | Modernizm | Londyn | whiteMAD na Instagramie

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez REK0DE (@rek0de)

więcej prac artysty znajdziecie tutaj: instagram.com/rek0de