Zmienili mercedesa T2 w domek plażowy na kołach. Ile kosztował? 

Podróżowanie kamperem po świecie to wyjątkowa przygoda. Wiedzą o tym projektanci z pracowni Supertramped Co., którzy na zamówienie przerabiają samochody w niewielkie domki na kółkach. Prezentujemy wam jeden z ostatnich ich projektów – mercedesa T2, który zmienił się w ruchomy dom dla surfera.

Pracownia Supertramped Co. została założona w Wielkiej Brytanii przez dwójkę pasjonatów motoryzacji. Projektanci otrzymali zlecenie od miłośnika surfingu, który chciał stworzyć dla siebie pojazd będący mobilnym domkiem. Klient był właścicielem oldschoolowego mercedesa T2, który potocznie nazywany jest Ernie.


Mercedes T2 to prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji. Produkowany w latach 1967 do 1996 stał się kultowy za sprawą swojego oryginalnego jak na tamte czasy wyglądu, a także dzięki wytrzymałości, która do dziś jest chwalona. Projektanci postanowili przeprojektować go w taki sposób, by nie zaburzyć jego pierwotnego charakteru, przy jednoczesnym spełnieniu wymagań klienta. Postanowili wypełnić go rustykalnymi meblami, na ściana znalazły się obrazy i tablice z motywami związanymi z podróżowaniem. Znalazło się również miejsce na lodówkę, telewizor, czy w pełni wyposażoną kuchnię i łazienkę z prysznicem. Warto również dodać, że samochód ma własną mobilną sieć wifi.

Projektantom zajęło niemal 10 miesięcy skonstruowanie całości. Czas ten wynikał z trudnej dostępności niektórych elementów, które w większości były produkowane na zamówienie. Łączny koszt tej „renowacji” wyniósł 24.000 dolarów, czyli niemal 100.000 złotych. Sporo, jednak zważając na efekt – warto!

źródło: supertramed co.